Reklama

Były menedżer Rockstara oskarżony o molestowanie

​Colin Bundschu, były projektant w studiu Rockstar, oskarża jednego z czołowych menedżerów firmy o molestowanie seksualne. Jeronimo Barrera miał dotykać swojego podwładnego i zaproponować, by ten usiadł mu na kolanach - informuje serwis Kotaku. Oskarżony zaprzecza, by sytuacja miała miejsce.

Bundschu rozpoczął pracę w Rockstarze w listopadzie 2014 roku. Jak wspomina w rozmowie z Kotaku, że jeszcze przed pojawieniem się Barrery w studiu był ostrzegany, by uważać na jego zachowanie. Menedżer lubił podobno krzyczeć na pracowników i grozić im zwolnieniem z pracy.

Dlatego też był co najmniej zaniepokojony, gdy Barrera zaczął chwytać go w prywatnych miejscach i głaskać po udach - wspomina. Jak dodaje, zgłosił incydent do działu zasobów ludzkich i o całej sprawie powiedział co najmniej czterem osobom. Oskarżony zaprzeczył i na tym sprawa stanęła.

Reklama

Kilka miesięcy później Bundschu zrezygnował z pracy w Rockstarze i - jak się wydaje - na zawsze opuścił branżę gier wideo. Zdarzenie opisał w książce wydanej w 2017 roku, lecz wtedy zdecydował się ukryć wszystkie zaangażowane osoby pod pseudonimami, nie ujawniając ich tożsamości.

Bundschu zapewnia, że decyduje się na publiczne ujawnienie sytuacji, by nic podobnego nie powtórzyło się w przyszłości. Nie bez znacznie jest zapewne popularność ruchu #MeToo, zachęcającego ofiary molestowania seksualnego do mówienia o swych doświadczeniach.

Jeronimo Barrera opuścił Rockstar w 2018 roku, po dwóch dekadach spędzonych w firmie. Poproszony o komentarz przez Kotaku, za pośrednictwem swojego prawnika zaprzeczył, jakoby opisywany incydent kiedykolwiek miał miejsce, powtarzając stanowisko z 2014 roku.

Firma Take-Two, właściciele Rockstara, ze swojej strony zapewnili tylko, że traktują podobne sytuacje "bardzo poważnie", lecz nie zamierzają publicznie komentować w sprawie określonych dochodzeń, preferując załatwianie podobnych spraw wewnątrz korporacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy