Bungie pracuje nad kilkoma niezapowiedzianymi projektami dla Sony

Japończycy dbają najwyraźniej o to, żeby inwestycja w Bungie zwróciła się z nadwyżką. Według najnowszych doniesień twórcy Destiny mają aktualnie pod swoimi skrzydłami kilka projektów.

Większość gamingowego świata od dobrych kilku miesięcy zaaferowana jest głównie przejęciem Activision Blizzard, które wciąż stoi pod znakiem zapytania. Gdyby Bethesda nie była wystarczająco dużym graczem, Microsoft sięga po więcej i próbuje zagarnąć dla siebie kilka głośniejszych marek. Amerykanie nie są jednak jedynymi, którzy decydują się na inwestycję.

W styczniu 2022 roku Sony ogłosiło, że za 3,6 miliarda dolarów kupili Bungie. Twórcy słynnego Destiny, którzy odnoszą wciąż duże sukcesy z rozwijanym od lat sequelem, trafili do rodziny PlayStation Studios.

Reklama

Po roku od tej inwestycji bezpośrednich efektów wciąż nie widać i gracze zaczynają zadawać pytania. Sony zaznaczało już wielokrotnie, że przyszłością w ich oczach są gry live service i chcą inwestować w nie duże pieniądze. Bungie pojawiło się w rezultacie również jako pomoc dla innych deweloperów w rozwoju tego typu produkcji.

Swoje duże zaangażowanie w rozwój biblioteki Sony podkreśliło ostatnio samo Bungie. Studio zaznaczyło, że pracuje aktualnie nad "kilkoma niezapowiedzianymi projektami". Jednym z nich jest bez wątpienia nowe IP, o którym słyszeliśmy już wcześniej. Na ten moment trudno jest stwierdzić, czy Bungie tworzy jeszcze jedną grę, czy reszta projektów polega głównie na ich wsparciu dla pozostałych deweloperów PlayStation Studios.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | Bungie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy