Reklama

Bungie kończy współpracę z Activision

​Po nieco ponad ośmiu latach współpracy, studio Bungie kończy kooperację z Activision i - co istotne - zachowuje przy tym prawa do publikowania i dalszego rozwijania serii Destiny. Podpisana w 2010 roku umowa zakładała dziesięć lat współpracy, lecz - jak widać - skończyło się na ośmiu.

Serwis Kotaku informuje, powołując się na własne źródła, że ogłoszenie nowości w biurze studia powitano szampanem i okrzykami radości. Nie da się bowiem ukryć, że kooperacja z Activision od samego początku była dość problematyczna, a w ostatnich latach nastroje tylko się pogorszyły.

"Spędziliśmy razem udane osiem lat i pragniemy podziękować Activision za ich pomoc w pracach nad Destiny. Patrząc w przyszłość, jesteśmy podekscytowani transferem praw wydawniczych do serii. Wraz z naszą wspaniałą społecznością, jesteśmy gotowi przejąć te obowiązki, podczas gdy Activision skupi się na licencjach produkowanych przez własne studia" - czytamy w komunikacie Bungie.

Reklama

Pierwsze Destiny debiutowało dopiero we wrześniu 2014 roku, cztery lata po ogłoszeniu współpracy z amerykańskim wydawcą. Umowa podpisana przez obie firmy często się zmieniała, ponieważ deweloperzy od samego początku mieli ogromne problemy z futurystyczną serią i często zmieniali założenia.

Jedną z największych kości niezgody pomiędzy obiema firmami był fakt, że Activision naciskało, by uczynić z Destiny coroczną serię na kształt Call of Duty. Każdej jesieni miał ukazać się nowy tytuł lub też spore rozszerzenie. Teraz Bungie nie musi już trzymać się tak wymagającego harmonogramu, który - nie da się ukryć - na pewno wpływał negatywnie na jakość prac.

"Kontynuujemy realizację zaplanowanych już treści do Destiny i nie możemy doczekać się publikacji kolejnych wydarzeń sezonowych w nadchodzących miesiącach" - dodają twórcy. Co więcej, w planach są podobno także "pewne ekscytujące ogłoszenia na temat przyszłości".

Activision potwierdziło na Twitterze, że Destiny 2 w wersji PC pozostanie na razie dostępne wyłącznie w aplikacji Battle.net. Z poprzednich zapowiedzi wiemy także, że Bungie dostało niedawno 100 milionów dolarów na nowy projekt od chińskiej firmy NetEase.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy