Bronie melee w Helldivers 2? Arrowhead jest otwarte na różne możliwości

Kolejna propozycja społeczności Helldivers 2 trafiła właśnie do Arrowhead Game Studios. Deweloperzy odpowiedzieli na pytanie o bronie do walki wręcz.

Helldivers 2 oferuje aktualnie bardzo szeroki wachlarz broni. Nie mamy wiele możliwości ich modyfikacji i wiele z nich po prostu działa w jeden, konkretny sposób, ale wciąż są one wyjątkowo użyteczne na polu bitwy. Co więcej, Arrowhead Game Studios zaprojektowało swoją grę i jej misje tak, abyśmy regularnie zmieniali bronie i dostosowywali je do postawionego przed nami zadania. 

Szeroki wachlarz broni nie oznacza oczywiście, że wszystkim graczom to wystarczy. Społeczność regularnie spekuluje na temat przyszłości Helldivers 2 i szuka nowych sposobów na urozmaicenie gry. Jedną z zyskujących ostatnio na popularności propozycji jest wprowadzenie broni do walki wręcz. Gracze chcą więc zobaczyć miecze i katany. 

Reklama

Jeden z ostatnich postów na Reddicie w tym temacie zebrał ponad osiem tysięcy pozytywnych ocen i setki komentarzy fanów Helldivers 2. Jest to bez wątpienia bardzo ciekawa koncepcja i coś, co znacząco urozmaiciłoby rozgrywkę. Jednocześnie gameplay mógłby stać się jeszcze bardziej chaotyczny, kiedy pomiędzy wybuchami granatników i nalotów z powietrza biegałby gracz z potężnym mieczem w ręku. 

Propozycja ta trafiła najwyraźniej do Arrowhead Game Studios, bowiem jeden z deweloperów przedstawił swoją opinię na temat broni melee. Na Discordzie napisał krótko, że “wciąż może się to wydarzyć", sugerując tym samym, że aktualnie nie jest to w planach studia. Jak słusznie zauważył jednak sam przedstawiciel Arrowhead, deweloperzy byli ostatnio dosyć zajęci. 

Gdyby bronie melee miały faktycznie trafić do Helldivers 2, będzie to niemałe wyzwanie dla deweloperów. Aktualnie większość graczy trzyma się na dystans od przeciwników, a kiedy tylko znajdzie się pomiędzy nimi, szuka drogi ucieczki. Na wyższych poziomach trudności bardzo łatwo jest zostać otoczonym i zmielonym z powierzchni planety przez hordę rywali. Bronie melee musiałyby pozwolić graczom na przeżycie na bliskim dystansie, jednocześnie nie będąc znacznie silniejszymi od karabinów czy shotgunów. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Helldivers 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy