Borderlands 3 zostanie ujawnione 28 marca?

​Fakt, że studio Gearbox Software pracuje nad kolejną odsłoną serii Borderlands, nie jest raczej większą tajemnicą. Kwestią otwartą pozostaje obecnie tylko to, kiedy w końcu zobaczymy nachodzącą odsłonę strzelanki. Wiele wskazuje na to, że może to być obecny miesiąc - 28 marca.

Deweloperzy opublikowali na Twitterze wiele mówiący obrazek, wykonany w charakterystycznym stylu graficznym, dobrze znanym z poprzednich części serii. Oglądamy znak drogowy z napisem "28 Marca, Boston, Massachusetts". Wszystko to w komiksowym stylu, z którego słynie cykl.

Prezentowana data nie jest przypadkowa, ponieważ 28 marca właśnie w Bostonie startuje impreza PAX East, trwając do końca miesiąca. Żeby nie było jakichkolwiek niedomówień, wspominany znak drogowe w rogu prezentuje także nieco przyciętą liczbę 3, jak w Borderlands 3.

Reklama

Nie jest większą tajemnicą, że Borderlands 3 - kolejna odsłona cyklu łączącego gatunek RPG z pierwszoosobową strzelanką - powstaje, choć gry oficjalnie nie zapowiedziano. Już w 2017 roku szef Gearbox Software zasugerował, że nad projektem pracuje 90 procent członków ekipy.

Wydaje się, że takie połączenie gatunków idealnie wpasowuje się w obecne trendy. Na rynku królują bowiem gry wydawane jako usługi, z elementami RPG oraz naciskiem  na pozyskiwanie coraz to mocniejszych elementów arsenału, co od zawsze jest kluczową atrakcją serii Borderlands.

Tymczasem imprezy z rodziny PAX są bardzo lubiane przez Randy’ego Pitchforda, szefa Gearbox. To właśnie na PAX West menedżer mówił o liczbie deweloperów zaangażowanych w prace. Oficjalna zapowiedź na wydarzeniu specjalnym podczas PAX East byłaby więc kontynuacją tradycji.

Pierwsze demo technologiczne przypominające Borderlands pokazano jeszcze wcześniej, bo już w marcu 2017 roku. Pitchford wziął wtedy udział w demonstracji silnika Unreal Engine 4. W trakcie wystąpienia pokazał materiały, które mogą - lub nie - trafić do kolejnych projektów jego zespołu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Borderlands 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy