Reklama

Borderlands 3 we wrześniu, tylko w Epic Store?

​W sieci pojawiły się kolejne wskazówki mówiące o tym, że kooperacyjna strzelanka Borderlands 3 zadebiutuje we wrześniu obecnego. Nieco gorsze informacje mamy dla zwolenników grania na PC: wygląda na to, że produkcja studia Gearbox będzie kolejną zarezerwowaną dla Epic Games Store.

Źródło doniesień na temat premiery jest wyjątkowo mocne: to oficjalne konto gry w serwisie Twitter. Wczoraj ktoś - zapewne przez pomyłkę - opublikował komunikat o treści "Zniszczenie powraca 13 września. Zamów przed premierą, by otrzymać pakiet złotych skórek" - napisano w komunikacie.

Gdyby był to żart z okazji 1 kwietnia, to wiadomości tak szybko by nie usunięto. Gracze spekulują, że być może faktycznie był to dowcip, ale jedynie jeśli mowa o skórkach. Ktoś publikujący wiadomość zapomniał jednak, że oficjalnej daty premiery zapowiedzianego niedawno tytułu jeszcze nie znamy.

Reklama

To jednak nie wszystko. Na Twitterze pojawiła się także druga wiadomość, zawierająca krótką reklamę wideo. Ta także zniknęła tak szybko, jak się pojawiła, lecz czujni internauci zdążyli dostrzec, że na samym końcu zamieszczono logo sklepu Epic Games Store. Zabrakło za to logo Steam.

Idąc dalej, Randy Pitchford - szef Gearbox - zdecydowanie odmawia udzielenia jakichkolwiek informacji na temat dystrybucji na PC. Zapewnia tylko, że za wszelkie decyzje w tej sprawie odpowiada wydawca - firma Take-Two. Wygląda, jakby zabezpieczał się przed krytyką...

"Umowy na wyłączność są dobre, jeśli wiążą się z nimi korzyści, a czas trwania jest krótki, jak sześć miesięcy" - dodał menedżer. Wszystkie poprzednie produkcje rezerwowane dla Epic Games Store są na dostępne na wyłączność przez rok, więc potrafimy domyślić się, o co chodzi Pitchfordowi.

Borderlands 3 ujawniono na imprezie PAX East w ubiegłym tygodniu. Główną parą przeciwników będą więc bliźnięta Calypso, oboje dysponujący mocami kojarzonymi z klasą Siren z drugiej odsłony serii. Para dysponuje kultem pod nazwą Children of the Vault, by nie zabrakło celów do odstrzelenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy