Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Borderlands 3 ukaże się 13 marca na Steamie

​Studio Gearbox potwierdziło na Twitterze, że kooperacyjna strzelanka Borderlands 3 zadebiutuje na Steamie już w przyszłym miesiącu, 13 marca. Produkcję wydano na PC od 13 września ubiegłego roku, lecz dotychczas pozostawała dostępna na wyłączność w sklepie Epic Games Store, na pół roku.

Jak widać, wspomniane pół roku  potraktowano poważnie - gra trafi na Steam dokładnie po sześciu miesiącach. Na premierę gotowa będzie możliwość wspólnej zabawy pomiędzy platformami dystrybucji na PC, a w dalszej przyszłości twórcy dodadzą także opcję przesyłanie przedmiotów.

Reklama

Jednocześnie na imprezie PAX East zapowiedziano kolejne rozszerzenie dla gry, zatytułowane Guns, Love, and Tentacles. To rozpocznie się od ślubu Wainwrighta Jakobsa i Sir Hammerlocka, a później - jak zakładamy - napięcie będzie już tylko rosło, ze względu na inwazję potworów z mackami.

Poza dwójką wymienionych wyżej postaci, z Borderlands 2 powróci także mechromancer Gaige. Razem ocalimy dwóch panów młodych przed złowrogim kultem fanatyków, który odpowiada za sprowadzenie potworów, przypominających horrory rodem z opowieści o przedwiecznym Cthulhu.

Guns, Love, and Tentacles będzie drugim z czterech rozszerzeń zaplanowanych dla przepustki sezonowej. Pierwsze - Moxxi’s Heist of the Handsome Jackpot - ukazało się w grudniu, a dwa następne pozostają jeszcze tajemnicą, choć na PAX East ujawniono kilka drobnych detali.

Dowiedzieliśmy się więc, że DLC 3 postawi najpewniej na tematykę westernu, a w opisie mowa o "złoczyńcach na dinozaurach", co brzmi całkiem ciekawie. Na temat DLC 5 wiemy za to, że założenia mogą jeszcze się zmienić, lecz obecnie dotyczą one zapewne postaci Kriega z Borderlands 2.

Cztery dostępne w Borderlands 3 postacie to Amara (nieco magiczna klasa Siren z Borderlands 2), Zane (Operative, nieco w stylu Zero z Borderlands 2), Flak (robot przyzywający robotycznych kolegów do pomocy) oraz Moze (żołnierz mogący wezwać wielkiego mecha do pomocy).

Dowiedz się więcej na temat: Borderlands 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje