Reklama

Borderlands 3 sprzedaje się świetnie

​Firma SuperData przygotowała najnowsze zestawienie najlepiej sprzedających się cyfrowych gier wideo na całym świecie. Jak można się domyślić, królują darmowe produkcje z transakcjami cyfrowymi, ale bardzo wysoko zabrnęła także strzelanka Borderlands 3, zwłaszcza na PC.

Poprzednio firma wydawnicza 2K Games mówiła tylko, że zainteresowanie na komputerach osobistych było "bardzo mocne", cokolwiek to oznacza. Opublikowane teraz dane pozwalają umieścić te zapewnienia w pewnym kontekście, choć to nadal szacunki ekspertów, nie suche fakty.

Dodatkową kwestią jest fakt, że Borderlands 3 w wersji PC wydano dotychczas wyłącznie w sklepie Epic Games Store, a wielu graczy oczekiwało, że takie podejście odbije się negatywnie na sprzedaży. Jak to często widać, przywiązanie do Steama jest obecne tylko u tych głośno krytykujących.

Reklama

Na pierwszym miejscu w kategorii wrześniowych przychodów na PC mamy więc darmową bijatykę Dungeon Fighter Online z Korei Południowej, ale już na drugiej lokacie jest właśnie Borderlads 3, wyprzedzając na podium nieśmiertelne League of Legends.

Czwarta lokata to kolejna azjatycka sieciówka, czyli Fantasy Westward Journey Online 2. Dalej azjatycka strzelanka Crossfire, World of Warcraft wskrzeszone popularnością wersji Classic, a także World of Tanks, Dota 2, Fortnite oraz Roblox.

Z kolei niskie miejsce Fortnite może budzić zainteresowanie. Jak zauważa SuperData, to najniższa notowana lokata tej popularnej produkcji sieciowej, ale warto także pamiętać, że to dane za wrzesień. Dopiero co wydano przecież ogromną aktualizację, co powinno pobudzić wydatki.

W przypadku przychodów na konsolach Borderlands 3 jest trzecie, za sportowymi symulatorami NBA 2K20 oraz FIFA 20, a przed GTA 5 i Fire Emblem: Three Kingdoms na Nintendo Switch. Wśród gier mobilnych rządzi sieciowe Fate/Grand Order, prze wiecznie popularnym Pokemon Go.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy