Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Borderlands 3 debiutuje 13 września

​Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami i nieoficjalnymi informacjami, kooperacyjna strzelanka Borderlands 3 zadebiutuje we wrześniu tego roku. Dokładna data premiery to 13 września, na wszystkich trzech platformach sprzętowych: PC, a także na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Takie doniesienia nie będą większą niespodzianką. Już 1 kwietnia ktoś - zapewne przez pomyłkę - opublikował komunikat o treści "Zniszczenie powraca 13 września. Zamów przed premierą, by otrzymać pakiet złotych skórek" w komunikacie na oficjalnym koncie gry w serwisie Twitter.

Reklama

To jednak nie wszystko. Na Twitterze pojawiła się wtedy także druga wiadomość, zawierająca krótką reklamę wideo. Ta także zniknęła tak szybko, jak się pojawiła, lecz czujni internauci zdążyli dostrzec, że na samym końcu zamieszczono logo sklepu Epic Games Store. Zabrakło za to logo Steam.

Teraz wiemy już oficjalnie, że Borderlands 3 w wersji PC pozostanie dostępne wyłącznie w Epic Games Store przez okres pół roku, a więc do kwietnia 2020 roku. Stawia to słowa Randy’ego Pitchforda - szefa studia Gearbox - z marcowej zapowiedzi gry w interesującym świetle.

Jak widać, Pitchfard zabezpieczał się z wyprzedzeniem. To i tak pewien postęp, ponieważ inne produkcje na wyłączność są na dostępne tylko w Epic przez rok.

Borderlands 3 ujawniono na imprezie PAX East w ubiegłym tygodniu. Główną parą przeciwników będą więc bliźnięta Calypso, oboje dysponujący mocami kojarzonymi z klasą Siren z drugiej odsłony serii. Para dysponuje kultem pod nazwą Children of the Vault, by nie zabrakło celów do odstrzelenia.

Cztery dostępne w Borderlands 3 postacie to Amara (nieco magiczna klasa Siren z Borderlands 2), Zane (Operative, nieco w stylu Zero z Borderlands 2), Flak (robot przyzywający robotycznych kolegów do pomocy) oraz Moze (żołnierz mogący wezwać wielkiego mecha do pomocy).

Dowiedz się więcej na temat: Borderlands 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje