Bluepoint pracuje nad Bloodborne?

​Najnowsze plotki - których źródłem jest Colin Moriarty - sugerują, że amerykańska firma Bluepoint Games pracuje nad projektem związanym z uniwersum Bloodborne.

Moriarty napisał na swoim Twitterze, iż słyszał, że Bluepoint Games jest w drodze do Yharnam. Colin użył zwrotu "I'm hearing through the grapevine", który sam w sobie oznacza, że autor tweeta też opiera się na plotkach. Coś może być jednak na rzeczy.

Bluepoint odpowiada za remake świetnie przyjętego i genialnie wyglądającego (choć tu zdania są podzielone) Demon’s Souls. Bloodborne do tej pory nie otrzymał żadnej łatki, poprawiającej jego jakość na PlayStation 5, nic nie zapowiada nadejścia drugiej części gry, a gracze już od dawna spragnieni są... świeżej krwi. Rozsądnym ruchem byłoby więc dostarczenie nowej wersji 7-letniego już hitu. Remake z pewnością sprzedałby się świetnie zarówno wśród nowych graczy, jak i weteranów gatunku.

Reklama

Bloodborne jest w pewien sposób przełomowym tytułem dla From Software. Gra rozwija ideę znaną z serii Dark Souls, ale inaczej rozkłada akcenty. Gracze zachęcani są do bardziej agresywnego, szybkiego i ofensywnego stylu gry. Początkowo sprawiało to problem nawet tym, którzy na poprzednich odsłonach zjedli zęby.

Tytuł był też sporym zaskoczeniem - pojawił się dość wcześnie, biorąc pod uwagę cykl życia poprzedniej generacji konsol. Nie obyło się w związku z tym ze sporą ilością błędów i problemów z optymalizacją. Późniejsze łatki naprawiły między innymi przeraźliwie długie czasy ładowania.

Czas ładowania gry po śmierci jest zresztą jedynym elementem, który uległ poprawie w wersji na PlayStation 5. Wynika to jednak z samej mocy obliczeniowej konsoli, a nie zamierzonych działań deweloperów. Jeżeli plotka okaże się prawdziwa, Bloodborne będzie najmłodszą wśród remasterowanych przez Bluepoint gier w ich portfolio. Przypomnijmy, że firma odpowiada także za bardzo dobry remake Shadow of the Colossus z 2018 roku.

Jedno jest pewne - na żaden ruch ze strony From Software na razie nie możemy liczyć. Firma w pełni skupiona jest na pracach nad Elden Ring.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy