Reklama

Blizzard pracuje nad tajemniczą grą na urządzenia mobilne

​Blizzard pracuje nad swoją grą mobilną - takie informacje zaczynają zalewać internet. Amerykański gigant z branży gier ma w dorobku wiele bestsellerowych i popularnych produkcji. Czym tym razem zaskoczy swoich użytkowników?

Pierwsze przecieki wskazują na to, iż finalnie po kilku latach - fani Overwatcha mieliby doczekać się wydania tej gry na urządzeniach mobilnych. Pierwszoosobowa strzelanka zadebiutowała na rynku ponad 5 lat temu i od razu podbiła serca graczy. Obecnie w Overwatchu prężnie rozwija się również scena esportowa, na której to licznie organizowane są kolejne turnieje wysokiej rangi.

Oprócz platformy PC, w Overwatcha zagramy także na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Teraz pojawia się sporo przesłanek, że kultowy FPS od Blizzarda miałby pojawić się także na urządzeniach mobilnych, co z pewnością ucieszyłoby liczną rzeszę zwolenników gry.

Reklama

Na oficjalnej stronie Blizzarda w zakładce "Kariera" dostępna jest oferta pracy na stanowisko "Product Manager" i "Mobile Project". "Poszukujemy utalentowanego i entuzjastycznego Product Managera, który pomoże nam tworzyć najlepsze na świecie gry mobilne (...).

Kierownik Produktu powinien rozumieć rozwój gier mobilnych, mieć doświadczenie w branży, w systemie przed wydaniem gry na rynek, jak i również w pracy w trybie rzeczywistym w trakcie jej wydawania" - przeczytać można w ogłoszeniu.

Tak skonstruowana oferta idealnie kolaboruje z przeciekami, które już od kilkunastu miesięcy miały okazje pojawiać się gdzieniegdzie w internecie. Być może, po 5 latach od oficjalnej premiery, Overwatch doczeka się swojego wydania na urządzeniach mobilnych.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, zważając na fakt, że rynek gier zaczyna przesuwać się właśnie w tę stronę, a potencjał urządzeń mobilnych w gamingu dostrzegany jest coraz częściej przez developerów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje