Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Blizzard pozywa autorów nielegalnych modyfikacji do StarCrafta II

Wszelkiej maści oszuści są zmorą produkcji nastawionych na rozgrywkę sieciową.

Cziterów pełno jest także w StarCrafcie II i Blizzard postanowił podjąć z nimi walkę. Firma wytoczyła najcięższe, bo sądowe, działa - oskarżyła autorów nielegalnych i płatnych modów. Tyle że nie zna ich tożsamości.

Reklama

Blizzard pozwał autorów ValiantChaos MapHack - autorów nielegalnej i płatnej modyfikacji, która daje graczom nieuczciwą przewagę w zabawie. Przedstawiciele studia tłumaczą, że stworzona przez oszustów aplikacja powoduje "natychmiastowe, ogromne i nieodwracalne szkody" oraz uniemożliwia legalnym graczom swobodną zabawę w trybie sieciowym StarCrafta II.

Wywołuje to niezadowolenie wśród użytkowników, którzy tracą zainteresowanie grą, co przekłada się na mniejszą sprzedaż produkcji (lub jej rozszerzeń), a także szkodzi reputacji Blizzarda. Poza tym oszuści nie tylko zachęcają do łamania regulaminu, ale także każą sobie za to płacić.

Niestety może być problem ze złapaniem hakerów. A to dlatego, że ich tożsamość jest na razie nieznana, co przyznają sami przedstawiciele Blizzarda. Nie wiadomo więc, w jaki sposób studio chce pociągnąć do odpowiedzialności anonimowych internautów.

Dowiedz się więcej na temat: Blizzard

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje