Blizzard nad swoją nową grą pracuje już od prawie pięciu lat

​Okazuje się, że Blizzard tworzy swoją nową markę już od prawie pięciu lat.

Blizzard to studio znane z tego, że tworzy i dopieszcza swoje gry przez wiele lat. Co prawda ostatnio deweloper nie ma najmniejszej prasy, ale głównie przez wznowienia swoich starszych tytułów. Wszystkie wcześniejsze, pełnoprawne produkcje "Zamieci" (Diablo, Warcraft, Starcraft) były znane z olbrzymiego szczególarstwa i dopracowania w najdrobniejszym detalu. Wygląda na to, że studio kontynuuje swoją tradycję dopieszczania, pracując nad nową markę.

Gra, o której dowiedzieliśmy się w ubiegłym tygodniu, to survival o nieznanym jeszcze tytule. Jednak Blizzard projekt ten rozwija już od ponad czterech i pół roku. Przez długi czas trwały wstępne prace, a obecnie można zakładać, że projekt znajduje się już w dość zaawansowanej fazie. Craig Amai, który stoi na czele przedsięwzięcia, swoje stanowisko objął w lipcu 2017 roku. Całkiem prawdopodobne, że jeszcze w tym roku gra zostanie oficjalnie zaprezentowana.

Reklama

Survival od Blizzarda

Do niedawna wydawało się, że Blizzard pracuje wyłącznie nad czwartą częścią Diablo oraz nad sequelem Overwatcha. Tymczasem w ubiegłym tygodniu świat obiegła informacja o tym, że uznane studio tworzy grę z naciskiem na survival, osadzoną w zupełnie nowym uniwersum.

Gracze już teraz zadają sobie pytanie, czy nowa produkcja "Zamieci" trafi na PlayStation 4 i PlayStation 5, czy też zostanie zarezerwowana dla konsol z rodziny Xbox oraz dla komputerów osobistych. Jak wiadomo, Activision Blizzard lada dzień stanie się własnością Microsoftu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Blizzard Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy