Reklama

Blisko 20 minut gameplayu z platformówki Cuphead

W sieci pojawił się materiał prezentujący obszerne fragmenty rozgrywki z niezależnego Cuphead - platformówki wyróżniającej się nietypową oprawą wizualną.

Gameplay zaprezentowano podczas transmisji internetowej, którą na odbywających się w miniony weekend targach PAX West zorganizowała firma Microsoft. W trwającym blisko 20 minut filmie pokazano ujęcia ze zróżnicowanych etapów, w tym walk z bossami.

Poszczególne plansze wybiera się z poziomu sporych rozmiarów lokacji. Na terenie obszaru znajduje się również sklep, w którym można nabyć przedmioty gwarantujące pewne bonusy podczas zabawy - przykładem jest są samonaprowadzające pociski.

Nagranie sugeruje, że gra wyróżnia się wysokim stopniem trudności. Nie ukończono wielu etapów, choć nie można wykluczyć, że porażki były efektem braku umiejętności gracza, który kierował poczynaniami postaci.

W produkcji pokierujemy tytułowym bohaterem. Biedak nie ma szczęścia - podczas gry w karty z diabłem przegrał swoją duszę. Teraz nieszczęśnik stara się odzyskać swoje jestestwo, co oczywiście nie jest takie proste.

Najbardziej intrygującym elementem gry jest oprawa graficzna. Warstwa wizualna stylistyką nawiązuje do animacji koncernu Disney z lat 30. ubiegłego wieku, budząc skojarzenia z klasycznymi obrazami firmy z Myszką Miki.

Cuphead ukaże się 29 września na PC oraz Xbox One. Na komputerach osobistych tytuł pojawi się nie tylko w cyfrowym sklepie Microsoftu, ale też na Steamie, a w późniejszym terminie również na GOG.com. Autorzy rozważają także wersje przygotowane z myślą o systemach Mac OS i Linux.

Wspomniany film z fragmentami gameplayu można obejrzeć poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy