Reklama

Bleszinski: Notch zachował się jak nadąsane dziecko, anulując Minecrafta na Oculus Rift

Kiedy świat dowiedział się, że Facebook kupił firmę Oculus VR, która odpowiedzialna jest za prace nad Oculus Riftem, internet zastrząsł się wręcz od fal negatywnych opinii na ten temat.

Jednym z niezadowolonych jest Markus "Notch" Persson, który natychmiast anulował VR-ową wersję Minecrafta. W dosadnych słowach skomentował to Cliff Bleszinski. W długim wpisie na swoim blogu Bleszinski oświadczył, że nadal interesuje go Oculus i całe to zamieszanie z wirtualną rzeczywistością.

"Kiedy opadnie kurz, moje serce nadal stwierdzi, że naprawdę, autentycznie zależy mi na VR i chcę tego osobiście doświadczać i się tym cieszyć. I mam wiarę w to, że nadal się to wydarzy i że będzie lepsze niż kiedykolwiek" - mówi Bleszinski.

Reklama

Komentuje decyzję Zuckerberga o kupieniu Oculus VR, tłumacząc, że twórca Facebooka nie ma złych intencji.

"Może Zuck widzi to, co widzieli już wszyscy - przyszłość - i chce upewnić się, że (Oculus Rift) posłuży do czegoś więcej niż tylko wspaniałych gier, a przy okazji wzbogaci jego biznes?" - kontynuuje Bleszinski.

Bleszinski postanowił też zwrócić się do Notcha.

"Notch, twoja decyzja o anulowaniu Minecrafta sprawia, że wyglądasz jak nadąsany dzieciak, który bierze piłkę i idzie do domu. To niedojrzały i małostkowy ruch, który bardzo mnie zasmucił" - dodaje Bleszinski.

Co o tym sądzicie?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje