Black Mesa: Fanowski remake Half-Life'a doczeka się samodzielnej wersji

15 lat minęło wczoraj od premiery pierwszej części Half-Life'a. W dniu urodzin jednej z najbardziej znanych produkcji Valve twórcy fanowskiego remake'u Black Mesa ujawnili, że pracują nad jego samodzielną wersją.

Black Mesa to stworzona przez fanów odświeżona i dostępna za darmo edycja pierwszego Half-Life’a. Do jej działania wymagane jest jednak posiadanie przynajmniej jednej produkcji opartej na silniku Source. Już wkrótce jednak twórcy gry zamierzają wydać jej samodzielną wersję - pomyślnie przeszli głosowanie w usłudze Greenlight i otrzymali oficjalne wsparcie Valve.

Dzięki temu developerzy dostaną pełny dostęp do technologii Source, co pozwoli stworzyć im jeszcze lepszą edycję Black Mesy, w której pojawią się nowe funkcje i elementy. Nowe wydanie będzie płatne, ale nie oznacza to, że twórcy porzucą darmową edycję - wręcz przeciwnie. Tuż po premierze samodzielnej edycji, pierwowzór doczeka się poważnej aktualizacji.

Nowa Black Mesa zostanie wypuszczona wkrótce po niskiej cenie, pojawi się także wsparcie dla moderów. Developerzy wciąż pracują też nad ostatnimi etapami osadzonymi na planecie Xen, których brakuje w podstawce. Ich produkcja opóźniła się ze względu na przenoszenie gry na nową wersję silnika Source.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje