BioWare usunęło Denuvo z Mass Effect Legendary Edition. Gra jest już dostępna na torrentach

​Mass Effect Legendary Edition nie jest już chroniony przez zabezpieczenie antypirackie Denuvo, o czym samo Electronic Arts postanowiło nie informować. Nie wiemy dlaczego zrobiono to po cichu, ale może mieć to związek z faktem, że produkcja trafiła już na serwisy pirackie z torrentami.

BioWare usunęło zabezpieczenie antypirackie Denuvo z Mass Effect Legendary Edition w ramach najnowszej aktualizacji. Co ciekawe informacji o tej zmianie na próżno szukać na liście z poprawkami więc deweloperzy zrobili to po cichu.

Nie wiemy jednak dlaczego. Warto tutaj jednocześnie wspomnieć, że odświeżona trylogia przygód komandora Sheparda jest już dostępna na Torrentach więc zapewne ma to związek z tą sytuacją. Denuvo to popularne narzędzie stosowane przez twórców, które złą sławę zyskało za to wśród graczy.

Oprogramowanie nie tylko oskarża się o kiepską skuteczność w ochronie produktów - niemała część z nich padała nawet po kilku dniach od premiery, ale także negatywne wpływanie na wydajność gier. Przykładowy Assassin's Creed: Origins po skasowaniu zabezpieczenia zyskało kilka klatek na sekundę więcej.

Reklama

Oczywiście nie ma w pełni skutecznego narzędzia, które będzie wiecznie bronić tytuły przed piratami, o czym zresztą w przeszłości mówił sam szef firmy odpowiedzialnej za tego DRM, ale nie ulega wątpliwości, że Denuvo zaliczyło pod tym względem za dużo wpadek.

Denuvo ma za zadanie chronić gry również na PlayStation 5, jednak nie chodzi tutaj o piratów, tylko cheaterów oszukujących w wariantach wieloosobowych. Sony kilka miesięcy temu przyznało, że produkcji dedykowanych piątce już korzysta z DRM, ale nie sprecyzowano ich nazw.

Jednocześnie Denuvo zachwala zabezpieczenie potwierdzając, że korzysta z niego ponad 1000 pozycji. Producent zapewnia, że jego anti-cheat jest w stanie chronić zarówno rozgrywkę offline, jak i online.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy