Biden kontynuuje kampanię wyborczą w Animal Crossing

​Do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych zostały jeszcze trzy tygodnie, a w grze pozostali Joe Biden oraz Donald Trump, ubiegający się o reelekcję. Ten pierwszy mężczyzna już jakiś czas temu postawił na dość kreatywne promowanie się między innymi w grze Animal Crossing: New Horizons.

Teraz koncept został jeszcze rozszerzony. Dotychczas mogliśmy pobrać kilka gadżetów do upiększenia własnej wyspy, lecz teraz kampania wyborcza Bidena poszła o krok dalej i pozwala odwiedzić wyspę kandydata. Na miejscu jest dość sielankowo: wszędzie rosną jabłonki i wszyscy są bardzo szczęśliwi.

W okolicy przechadza się sam Biden, z którym można sobie uciąć pogawędkę. W wyniku ograniczeń gry ten nie ma nic interesującego do powiedzenia, co ci bardziej złośliwi komentatorzy już teraz prezentują jako odzwierciedlenie tego, jak prezentuje się kandydat także w prawdziwym świecie.

Reklama

Opisywana wyspa służy głównie jako zachęta do głosowania. Jest nawet mała stacja wyborcza z wielkim linkiem, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat bezpiecznego oddawania głosów w USA. W dzisiejszych czasach proces ten może być niebezpieczny, więc pomysł ma raczej sens.

Bardziej rozsądne głosy są takie, że nikt nie zostanie przekonany do głosowania na Bidena z powodu wyspy w Animal Crossing. Ta stanowi więc bardziej atrakcję dla osób, którzy I tak są już zdecydowani oddać na niego głos, stąd nacisk właśnie na udanie się do urn (lub wysłanie listu) ma sens.

Jak wspomniano wyżej, to kolejna inicjatywa tego typu w grze Nintendo. We wrześniu przygotowano cztery projekty gadżetów: pierwszy z logo Biden-Harris, kandydatką na wiceprezydentkę. Na drugim jest napis "Team Joe", trzeci to okulary w kolorach amerykańskiej flagi, a na ostatnim jest imię "Joe".

Gracze mogą otrzymać nowe elementy za darmo, po zeskanowaniu określonych kodów QR za pomocą aplikacji w konsoli Nintendo Switch. Obrazki zostaną następnie pobrane, a gracze będą mogli korzystać z ilustracji we własnych domach i ubraniach, wszystko w ramach agitacji wyborczej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Animal Crossing: New Horizons
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy