Beyond Good & Evil 2 z gameplayem prezentującym walkę

Beyond Good & Evil 2 /materiały prasowe

Ubisoft zorganizował internetową prezentację, w trakcie której pokazano nowe fragmenty rozgrywki z wczesnej wersji powstającego Beyond Good & Evil 2.

Trwający niespełna minutę materiał skupia się na systemie walki. W nagraniu przedstawiono bohaterkę rozprawiającą się z grupą przeciwników - w trakcie pojedynku skorzystała z narzędzia przypominającego giętki kij.

W jednej sekwencji podopieczna atakuje oponentów z powietrza, zeskakując z okrętu, co po raz kolejny potwierdza, że gracze otrzymają możliwość płynnego przełączania między postacią, a środkiem transportu. W innym ujęciu przedstawicielce płci pięknej pomaga towarzysz sterowany przez sztuczną inteligencję.

Reklama

To jednak nie wszystko, ponieważ w filmie zamieszczono sceny prezentujące prowadzenie ostrzału wrogiej maszyny za pomocą kierowanej jednostki. To oznacza, że poza zwykłymi starciami nie zabraknie wymiany ognia między statkami.

Dyrektor kreatywny produkcji - Michel Ancel - przyznaje, że pokazany fragment jest dosyć krótki. Obiecuje jednak, że więcej szczegółów na temat tytułu wraz ze swoim zespołem ujawni na tegorocznych targach E3. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-14 czerwca.

Jednocześnie opublikowano materiał, w którym odpowiedzialni za projekt developerzy opowiadają o grze. Twórcy zdradzili, że przygotowują nie tylko tryb dla pojedynczego gracza, ale i wariant sieciowy, w którym zainteresowani zmierzą wirtualny wszechświat we współpracy z innymi osobami.

W przeciwieństwie do poprzedniej części cyklu, w tytule gracze wcielą się w wykreowaną przez siebie postać. Tworząc podopiecznego zdecydują o kilku różnych jego aspektach - nie tylko wyglądzie, ale również płci oraz rasie.

Jednym z najważniejszych elementów produkcji będą podróże międzyplanetarne. Podczas zabawy kupimy okręt, z pomocą którego zbadamy kosmos i dotrzemy do różnych globów. Ciekawostką jest fakt, że maszyna zdolna jest przechowywać mniejsze jednostki.

Warto zaznaczyć, że wbrew obecności dwójki w nazwie produkcja jest prequelem pierwszej odsłony serii z 2003 roku. Akcję osadzono więc przed narodzinami Jade - głównej postaci oryginału.

Data premiery Beyond Good & Evil 2 nie jest na razie znana, podobnie jak i platformy docelowe, ale niewykluczone, że więcej na ten temat Ubisoft ujawni właśnie na E3. Wspomniane wyżej nagranie prezentujące prototypową wersję gry można obejrzeć poniżej:

Na deser - film, w którym developerzy opowiadają o projekcie:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy