Bethesda wbija kolejny gwóźdź do trumny Fallout 76? Twórcy wprowadzają abonament

​Bethesda znów zaskakuje posiadaczy Fallout 76. Zamiast oczekiwanego dodatku deweloperzy wprowadzają opcjonalny system abonamentowy, za który należy płacić 63 złote miesięcznie.

Fallout 76 zaraz po swojej premierze stał się jedną z bardziej znienawidzonych przez graczy produkcją, która mocno nadszarpnęła i tak niezbyt świetną reputację Bethesdy. Użytkownicy wielokrotnie skarżyli się na rozmaite błędy uniemożliwiające czerpanie jakiekolwiek przyjemności z gry. Szczęśliwie były one konsekwentnie naprawiane przez miniony rok, dzięki czemu najnowszy epizod popularnej serii jest bardziej dopracowany niż w momencie swojego debiutu, choć z drugiej strony nadal nie jest idealnie. W międzyczasie wpadki związane m.in. z torbą z edycji kolekcjonerskiej zaliczył również sam wydawca i ta kwestia też nie wpłynęła pozytywnie na odbiór Fallout 76.

Reklama

Nie da się jednak ukryć, że aktualnie Bethesda przebiła samą siebie, dodając do kontrowersyjnej gry system subskrypcji. Abonament o nazwie Fallout 1st zapewnia dostęp do opcji, o których zwykli posiadacze tytułu mogą jedynie pomarzyć. Chodzi m.in. o możliwość tworzenia prywatnych serwerów nazywanych światami, z czego jeden pomieści maksymalnie 8 osób i nie jest to jakoś zbyt imponującą liczbą. W tym przypadku tylko założyciel musi być aktywnym subskrybentem. W przyszłości nie zabraknie update'ów całej funkcji m.in. o możliwość korzystania ze stworzonych przez fanów modów.

Dodatkowo wszyscy użytkownicy posiadający aktywny abonament co miesiąc otrzymają 1650 atomów będących wirtualną walutą gry. Da się je przeznaczyć na zakup przedmiotów dostępnych w Atomowym Sklepie i oczywiście już pojawiły się głosy, iż deweloperzy pozwalają na uzyskanie niezasłużonej przewagi przez wybranych nad pozostałymi uczestnikami rozgrywki. Oprócz tego subskrybenci dostaną surwiwalowy namiot z wyposażeniem — śpiworem, skrytką, pojemnikami oraz kuchenką. Czy nabycie abonamentu w płatnej grze ma większy sens? Cóż na to pytanie musi sobie każdy odpowiedzieć sam. Miesięczny koszt subskrypcji wynosi 63 zł, co na rok daje około 499 złotych. Warto też podkreślić, że pozostaje ona wyłącznie opcjonalnym wyborem.

Na decyzję Bethesdy odnośnie wprowadzenia abonamentu zareagował już internet i jak należało oczekiwać społeczeństwo przyjęło zmiany negatywnie. Podczas gdy jeszcze do niedawna Fallout 76 krytykowano za rozmaite wpadki techniczne, tak teraz autorzy tylko dolali oliwy do ognia. Producentom zarzucono, że zachęca użytkowników do wydawania ogromnych pieniędzy na chociażby dostęp do prywatnych serwerów, które nie oferują odpowiedniej swobody. Z pewnością krytyczna okazała się również decyzja o przełożeniu debiutu aktualizacji Wastelanders na 2020 roku rzekomo z powodu wprowadzenia abonamentu.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fallout 76
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy