Bethesda świętuje 26 urodziny

​Bethesda poinformowała, że przygotowuje transmisję na żywo, by uczcić 26 urodziny legendarnej serii strzelanek Doom. Pierwsza część ukazała się 10 grudnia 1993 roku i na stale zmieniła oblicze gier wideo na całym świecie, więc nie powinno dziwić, że świętują nawet tak mało okrągłą rocznicę.

Nie da się także ukryć, że to świetna okazja na promowanie gry Doom Eternal, która - po niedawnym opóźnieniu - zaplanowana jest na 20 marca 2020 roku. Platformy docelowe dla nowego tytułu to PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. A więc już nie MS-DOS, jak było w zamierzchłej przeszłości.

Nie znamy jeszcze szczegółów, ale można się raczej spodziewać, że poza partyjką w klasyczną odsłonę Doom, Bethesda wykorzysta także sytuacją co zaprezentowania jakichś nowości, a być może nawet trailera Doom Eternal. Wydarzenie odbędzie się jutro na kanale Bethesdy w serwisie Twitch.

Reklama

Co więcej, wysiłki marketingowe sięgają także Polski. Jutro przed urodzinową transmisją na polskim fanpage’u Doom w serwisie Facebook odbędzie się bowiem konkurs, w którym do zgarnięcia będzie album z grafikami z gry Doom z 2016 roku, z autografami deweloperów ze studia id Software.

Doom Eternal to jednak nie jedyna nadciągająca gra z serii. By nieco wynagrodzić niedawne opóźnienie, id Software ogłosiło, że każdy kupujący Doom Eternal w przedsprzedaży na PC, PS4, Xbox One lub Switch, otrzyma za darmo grę Doom 64 (ta także ukaże się jednak dopiero w marcu).

Sam Doom 64 oczywiście nie jest do końca absolutną nowością, ponieważ mówimy o wydanej w 1997 roku produkcji na Nintendo 64, stanowiącej sequel Doom 2. Dotychczas nie była jednak dostępna poza tą klasyczną platformą sprzętową, a teraz trafi na współczesne platformy.

Odświeżony Doom 64 planowany był pierwotnie na listopad i w październiku otrzymał jedynie krótki trailer w październiku, ale możemy sobie wyobrazić pewien urodzinowy pokaz na żywo, który byłby idealną okazją na pokazanie czegoś więcej...

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Bethesda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy