Reklama

Bethesda rozdaje za darmo grę Quake II. W przyszłym tygodniu Quake III

​Letnia aura wcale nie motywuje Was do wyjścia na zewnątrz i zamiast pluskać w jeziorze wolicie ustrzelić paru przeciwników? To mamy dobre wieści, bo nadchodzą kolejne darmowe gry!

Nie tylko Epic Games Store rozdaje gry zupełnie za darmo, bo coraz częściej podobną drogą idą również sami wydawcy, rozpieszczając swoich fanów produkcjami za free. Nie da się ukryć, że najczęściej nie są to najświeższe tytuły, ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, a poza tym każdy ma chyba czasem ochotę na jakiś klasyk. Dziś o takiej akcji poinformowała Bethesda, która rozdaje właśnie Quake II - żeby się nim cieszyć wystarczy zainstalować Bethesda Launcher i gotowe.

Przypominamy, że w miniony weekend podczas cyfrowego konwentu QuakeCon wydawca udostępnił za darmo pierwszą odsłonę kultowej gry na PC, zachęcając przy okazji do charytatywnych datków na NAACP Legal Defense Fund czy Trevor Project (oraz oczywiście sięgania po grę przez oficjalny launcher Bethesdy, a nie zewnętrzne źródła). Graczom nie trzeba było dwa razy powtarzać i podczas samej imprezy udało się zebrać 30 tysięcy dolarów na szczytne cele, dlatego też Bethesda powtarza całą zabawę z Quake II.

Reklama

Ta produkcja będzie do dorwania za free tylko przez 72 godziny, dlatego lepiej się pospieszyć, jeśli chcemy zaoszczędzić kilka złotych i dodać ją do swojej kolekcji. Ponownie wystarczy tylko zalogować się do wspomnianego launchera w czasie trwania akcji, a następnie... wrócić do niego za parę dni, a konkretniej 17 sierpnia, żeby odebrać swoją kopię Quake III Arena, bo wydawca chce rozdać w ten sposób wszystkie klasyczne odsłony serii.

Co prawda obecnie kosztują one grosze, więc nawet zakup nie będzie zbytnim obciążeniem dla portfela, ale zawsze można je odebrać za darmo, a gotówkę przeznaczyć na wspomniane cele charytatywne. A że gracze mają dobre serca i lubią pomagać potrzebującym, co udowadniają za każdym razem podczas akcji Humble Bundle, które też nie zawierają przecież żadnych nowych szałowych produkcji, to przy okazji wszystkich trzech części Quake uskładać może się ładna sumka. 

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy