Reklama

Bethesda opóźnia prezentację Elder Scrolls Online przez... inaugurację prezydenta

​Bethesda na 20 stycznia planowała ujawnienie nowego rozszerzenia do sieciowego Elder Scrolls Online. W obliczu ostatnich wydarzeń na Kapitolu - do którego wdarła się grupa protestujących - firma zdecydowała się jednak zmienić plany i przełożyć wydarzenie o jeden dzień, na 21 stycznia.

Dlaczego? Otóż 20 stycznia odbędzie się także zaprzysiężenie nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidena. Na pewno nie zabraknie protestujących, a to ponownie może zamienić się w zamieszki. Bethesda uznała więc, że bezpieczniej będzie jednak przeczekać całą sytuację.

"Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, zdecydowaliśmy się dmuchać na zimne. Mamy graczy na całym świecie, ale większość naszych pracowników żyje i pracuje nieopodal stolicy" - napisano na Twitterze w odpowiedzi na pytanie gracza. Siedziba ZeniMax Online Studios mieści się w Maryland.

Reklama

Rozszerzenie Gates of Oblivion - to o nim mowa - do Elder Scrolls Online to duży dodatek do produkcji, zwiastowany już na imprezie The Game Awards w ubiegłym roku. Wygląda na to, że w sieciowej produkcji pojawi się główny przeciwnik znany już z The Elder Scrolls 4: Oblivion.

Właśnie zaplanowane na 20 stycznia miało przekazać konkrety. Możemy chyba spodziewać się otwarcia portali, jak we wspomnianym tytule z 2006 roku. Na całe szczęście na detale nie będziemy musieli czekać zbyt długo, skoro pokaz zaplanowano już na następny dzień po inauguracji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje