Bethesda opóźnia prezentację Elder Scrolls Online przez... inaugurację prezydenta

​Bethesda na 20 stycznia planowała ujawnienie nowego rozszerzenia do sieciowego Elder Scrolls Online. W obliczu ostatnich wydarzeń na Kapitolu - do którego wdarła się grupa protestujących - firma zdecydowała się jednak zmienić plany i przełożyć wydarzenie o jeden dzień, na 21 stycznia.

Dlaczego? Otóż 20 stycznia odbędzie się także zaprzysiężenie nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidena. Na pewno nie zabraknie protestujących, a to ponownie może zamienić się w zamieszki. Bethesda uznała więc, że bezpieczniej będzie jednak przeczekać całą sytuację.

"Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, zdecydowaliśmy się dmuchać na zimne. Mamy graczy na całym świecie, ale większość naszych pracowników żyje i pracuje nieopodal stolicy" - napisano na Twitterze w odpowiedzi na pytanie gracza. Siedziba ZeniMax Online Studios mieści się w Maryland.

Reklama

Rozszerzenie Gates of Oblivion - to o nim mowa - do Elder Scrolls Online to duży dodatek do produkcji, zwiastowany już na imprezie The Game Awards w ubiegłym roku. Wygląda na to, że w sieciowej produkcji pojawi się główny przeciwnik znany już z The Elder Scrolls 4: Oblivion.

Właśnie zaplanowane na 20 stycznia miało przekazać konkrety. Możemy chyba spodziewać się otwarcia portali, jak we wspomnianym tytule z 2006 roku. Na całe szczęście na detale nie będziemy musieli czekać zbyt długo, skoro pokaz zaplanowano już na następny dzień po inauguracji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elder Scrolls Online
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy