Reklama

Beta Red Dead Online dopiero pod koniec miesiąca

​Wygląda na to, że oczekiwania na Red Dead Online, sieciowy komponent Red Dead Redemption 2, nieco się przedłużą. Od początku zakładano debiut w listopadzie, lecz teraz wydawca sprecyzował, że będzie to końcówka miesiąca, i to na początek wyłącznie w wersji beta.

Informacje przekazał sam Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two, czyli firmy, do której należy Rockstar. "Publiczne testy rozpoczną się pod koniec miesiąca. Znacznie więcej informacji w tej sprawie przekaże Rockstar" - wyjaśnił menedżer podczas rozmowy z inwestorami, przeprowadzonej po opublikowaniu najnowszych wyników finansowych korporacji.

Red Dead Online nadchodzi więc wielkimi krokami, choć nadal pozostaje tajemnicą. Prezydent Take-Two, Karl Slatoff, nazwał tryb wieloosobowy "ewolucją klasycznych wrażeń z rozgrywki wieloosobowej w oryginalnym Red Dead Redemption, łączącą narrację z rywalizacją i kooperacją na ciekawe, nowe sposoby".

Reklama

Jeśli mamy zgadywać, na pewno nie zabraknie westernowej wariacji na temat battle royale. Nieoficjalne doniesienia na ten temat pojawiły się już w lutym, a serwis internetowy, który je opublikował, został niedawno zmuszony przez Take-Two do wypłacenie miliona funtów odszkodowania na cele charytatywne. Trudno spodziewać się takiej reakcji wydawcy, gdyby opublikowano nieprawdziwe informacje.

Wracając do Zelnicka, ten odpowiadał także na pytania inwestorów. Jeden z nich był zaniepokojony ewentualnym spadkiem zainteresowania GTA Online w obliczu premiery Red Dead Online. Dyrektor generalny mógł tylko przyznać, że jak na razie nie zaobserwowano, by kampania Red Dead Redemption 2 odciągała graczy od GTA Online.

Menedżer poruszył także kwestię nieuchronnej premiery RDR2 na kolejnych urządzeniach - jeśli nie na PC, to na konsolach następnej generacji. Jak przyznał, wsparcie we wstecznej kompatybilności nie jest zawsze najlepszym rozwiązaniem, jeśli można grę zaktualizować i wydać ponownie, jak było w przypadku GTA 5.

"Nie sądzę, żeby wsteczna kompatybilność była aż taka ważna. Uważam, że wrażenia z Grand Theft Auto 5 są tak dobre, ponieważ pierwsze co zrobiliśmy podczas przenoszenia na nową generację, było znaczące zaktualizowanie treści o nowe, wspaniałe opcje" - wyjaśnił Zelnick.

Red Dead Online będzie dostępne za darmo dla wszystkich posiadaczy podstawowego Red Dead Redemption 2.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy