Będzie więcej ekskluzywnych gier na PS5? Sony stara się podpisać umowę z każdym większym wydawcą

​Wiele wskazuje na to, że Sony szykuje się do ofensywy związanej z przejęciem gier na wyłączność PS5 nawet czasową. W tym celu japoński producent miał nawet kontaktować się z każdym liczącym się w branży gier wideo wydawcą.

PlayStation od dawien dawna słynie z wysokiej jakości gier dostępnych tylko na konsole reprezentujące tę markę i nie inaczej jest w przypadku PS5, któremu Sony zapewniło już kilka tytułów na wyłączność np. GhostWire: Tokyo, Deathloop czy nowy epizod Spider-Mana.

Jednak najwyraźniej nadal nie jest to lista satysfakcjonująca japońskiego giganta w związku z czym jeśli wierzyć doniesieniom, Sony stara się podpisać umowy z każdym liczącym się w branży wydawcą aby dystrybuowane przez nich gry zadebiutowały tylko na PlayStation 5 przynajmniej czasowo.

Reklama

W programie Kinda Funny Games Games Daily, Imran Khan dziennikarz wcześniej związany z Game Informer ujawnił nieznane plany Sony dotyczące nadchodzącej generacji i przyznał, że opinia publiczna będzie nimi zdziwiona.

Jego zdaniem nie ma też takiego dużego znaczącego wydawcy, którego japoński gigant nie zapytał czy chce z nim ubić interes. W kilku przypadkach mowa wyłącznie o samej zawartości w pozostałych zarówno o zawartości jak i głównej grze.

Sony nie pierwszy raz przejmuje jakąś produkcję na czasową wyłączność. Oczekuje się, że tegoroczny dostępny na PS4 Final Fantasy 7 Remake zostanie wydany na Xbox i PC w przyszłym roku.

W międzyczasie jednym z największych przejęć Xboksa One był Rise of the Tomb Raider w 2015 roku. Gra została wydana 11 miesięcy później na innych platformach, w tym PlayStation 4.

Na koniec dziennikarz odniósł się również do Microsoftu przyznając, że nie chodzi o to jakoby amerykańskie przedsiębiorstwo nie chciało przedstawić własnych ofert, aczkolwiek w tej sytuacji Sony zawsze było pierwsze i proponowało dużo większe kwoty, których Microsoft nie zamierzał wykładać na stół.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PS5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy