Bayonetta 3 - premiera w przyszłym roku

​Długo czekaliśmy na wieści dotyczące trzeciej części przygód seksownej i zabójczo groźnej wiedźmy. W końcu się doczekaliśmy.

Nintendo zaktualizowało datę premiery gry Bayonetta 3 przy okazji wczorajszej prezentacji z cyklu Nintendo Direct. Gra ma trafić do sklepów w przyszłym roku. Do tej pory obok jej tytułu widniała informacja: "data premiery do ogłoszenia".

Na jakąkolwiek konkretną wiadomość dotyczącą Bayonetty 3 czekaliśmy od lat. Przypomnijmy, że deweloper serii - studio PlatinumGames - zapowiedział część trzecią w grudniu 2017 roku. Od tamtego czasu nie przedstawiał żadnych informacji na temat produkcji. Jedynie w czerwcu tego roku twórcy potwierdzili, że prace nad grą trwają i wszystko idzie w dobrym kierunku. Dopiero teraz - podczas Nintendo Direct - zobaczyliśmy pierwszy zwiastun produkcji.

Reklama

W styczniu Hideki Kamiya, twórca serii Bayonetta, zapowiadał, że "trójka" powinna ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku. Jednak w jednym z ostatnich wywiadów Atsushi Inaba, drugi ze współzałożycieli PlatinumGames, przyznał, że do tej pory tylko jeden projekt w jego karierze został ukończony w założonym terminie. Wygląda na to, że Bayonetta 3 nie będzie drugim. Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie opóźnienia w branży gier wideo stały się wręcz normą. Wpływ na to ma w dużym stopniu trwająca cały czas pandemia koronawirusa.

Kamiya w rozmowie z serwisem VideoGamesChronicle ujawnił, że jego zespół od dawna chciał pokazać Bayonettę 3 w akcji, ale decyzja w takich sprawach zawsze należy do Nintendo. "Podobnie jak wy chcielibyście ją szybko zobaczyć, tak my nie możemy doczekać się, kiedy ją wydamy" - mówił. "Każdy, kto pracuje nad tym projektem, jest oczywiście bardzo dumny z tego, co robimy, i chce, aby świat zobaczył efekty tej pracy".

Pierwsza część Bayonetta ukazała się w październiku 2009 roku, w wersjach na wszystkie liczące się w tamtym okresie platformy. Kontynuacja z września 2014 roku była już exclusive'em na Wii U, zremasterowanym później na Switcha.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bayonetta 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy