Bayek w krótkiej animacji promującej Assassin's Creed Origins

Azjatycki oddział Ubisoftu uczcił październikową premierę Assassin's Creed Origins w dosyć niekonwencjonalny sposób. Firma opublikowała krótką animację.

Przygotowane przez hongkońskie studio Paperbox Creations trwa niespełna minutę, przedstawiając głównego bohatera najnowszej odsłony cyklu - Bayeka. W filmie mężczyzna w efektowny sposób (niespodzianka!) rozprawia się z kilkuosobową grupą przeciwników.

Materiał nawiązuje do mitu o Anubisie, który po śmierci miał ważyć serce zmarłego. W przypadku, gdy narząd okaże się lżejszy od piórka, jego właściciel otrzymuje prawo przebywania w zaświatach. W przeciwnym razie był zjadany przez Ammuta, istotę z głową krokodyla. Ostateczna waga zależała od uczynków, których dokonało się za życia.

Reklama

Warto wspomnieć, że obecnie trwają prace nad serialem animowanym osadzonym w uniwersum Assassin’s Creed. Produkcją zajmuje się portal streamingowy Netflix, a nad projektem czuwa Adi Shankar, który odpowiedzialny jest między innymi za wydaną niedawno kreskówką na podstawie serii Castlevania.

Assassin’s Creed Origins dostępne jest na trzech platformach sprzętowych - PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra toczy się w starożytnym Egipcie i opowiada o początkach powstawania słynnego Bractwa Asasynów.

Wspomniany animowany zwiastun można obejrzeć poniżej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Assassin's Creed Origins
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy