Reklama

Battlefield 4: Wersja PC zostanie zoptymalizowana pod sprzęt...

Nie jest tajemnicą, że w mijającej generacji lepiej mieli posiadacze kart od Nvidii - gry częściej optymalizowane były pod GeForce’y niż Radeony, co widoczne było chociażby w przypadku Metro: Last Light.

Jako że w next-genach znajdą się tylko podzespoły AMD, sytuacja najprawdopodobniej ulegnie zmianie, czego właśnie pojawił się pierwszy przejaw - DICE poinformowało, że Battlefield 4 zostanie przystosowany do działania najlepiej na Radeonach.

Wczoraj pojawiły się plotki, jakoby Electronic Arts i AMD zawarły umowę, w ramach której produkcje oparte na silniku Frostbite 3 miałyby być optymalizowane głównie pod Radeony. Karty Nvidii byłyby oczywiście obsługiwane, ale nie dbano by o nie tak, jak o urządzenia "czerwonych".

Na łamach serwisu IGN "Elektronicy" wraz z AMD wyjaśnili, że owszem, obie firmy nawiązały współpracę, ale dotyczy ona na razie tylko Battlefielda 4 i nie oznacza, że GeForce'y zostaną gorzej potraktowane.

Reklama

"DICE nawiązało współpracę z AMD specjalnie na potrzeby pecetowej wersji Battlefielda 4, by prezentować grę na podzespołach tej firmy i zoptymalizować ją pod te urządzenia. Nie oznacza to, że DICE nie będzie pracowało z innymi partnerami, by upewnić się, że gracze doświadczą świetnych wrażeń na różnych komputerach" - czytamy w oświadczeniu EA.

"Fakt, że developerzy skupią się na podzespołach AMD ma sens, jako że nasze urządzenia są sercem next-genowych konsol. Na razie nasze partnerstwo z DICE i EA dotyczy Battlefielda 4 i optymalizacji jego wydajności pod procesory i karty graficzne AMD" - dodaje AMD.

Tym razem posiadacze kart od "czerwonych" nie powinni więc obawiać się, że Battlefield 4 będzie gorzej działać na ich komputerach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje