"Battlefield 4: Odliczanie do wojny" – już w środę

​W najbliższą środę do polskich księgarń trafi powieść "Battlefield 4: Odliczanie do wojny" autorstwa Petera Grimsdale’a. To już druga książka spod szyldu Battlefield, po wydanym przez wydawnictwo Insignis "Rosjaninie" Andy’ego McNaba.

"Odliczanie do wojny" to pełnokrwista sensacja z elementami political fiction; lektura obowiązkowa dla fanów gry, ale i zupełnie niezależny fabularnie tytuł, który powinien zainteresować miłośników literatury z gatunku "conspiracy thriller". Powieść opowiada o kilku dniach "na krawędzi" z życia agenta CIA - Laszlo Kovica, który po tym, jak cudem ocalał z nieudanej misji specjalnej w Korei Północnej, odkrywa przerażający chińsko-amerykański spisek, grożący światu nową globalną wojną.

Grimsdale w swojej powieści przedstawił zderzenie się świata tradycyjnych, komunistycznych Chin z coraz częściej dochodzącymi do głosu nowoczesnymi, demokratycznymi tendencjami, podsycanymi przez bardzo prozaiczny czynnik społeczny - rosnące pragnienie konsumpcji. Kontrast amerykańskiego sposobu na życie z chińską zachowawczością, konsekwencje patriarchalnego systemu wartości chińskiego społeczeństwa oraz budzące się do życie nowe państwo - wszystko to znajdziemy na kartach powieści "Battlefield 4: Odliczanie do wojny".

"Battlefield 4: Odliczanie do wojny" ukazuje się w Polsce nakładem wydawnictwa Insignis. W oryginale - w Wielkiej Brytanii - trafiło na półki księgarń z logotypem Orion Books.

materiały prasowe

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy