Reklama

Battlefield 4: Na czym działała prezentacja? Na Radeonie HD 7990

Emocje po pierwszej prezentacji Battlefielda 4 nie zdążyły jeszcze opaść.

A choć w internecie krążą różne opinie na temat pokazanego gameplayu nie można zaprzeczyć jednemu - gra pod względem oprawy graficznej prezentuje się znakomicie. Na czym "odpalono" jej wersję pokazywaną na GDC?

AMD z dumą poinformowało, że podczas pokazu na GDC - Battlefield 4 działał na komputerze wyposażonym w Radeona HD 7990 o kodowej nazwie Malta - najnowszej karcie graficznej "Czerwonych", która również zadebiutowała na tej imprezie.

Producenci przekonują, że jest to najszybsze tego typu urządzenie na rynku, choć przedstawiciele Nvidii mogą mieć do tego nieco inne zdanie - tym bardziej, że karty nie można jeszcze oficjalnie kupić.

Reklama

To nie wszystko - w czasie pokazu rozgrywki z Battlefielda 4 AMD ujawniło swoją nową technologię PeckFX. W przeciwieństwie do odpowiedzialnego za realistyczne zachowanie włosów TressFX, nowy technologia ma za zadanie... generować realistycznie wyglądające stada ptaków.

Wygląda więc na to, że najnowsza gra studia DICE, podobnie jak "trójka", zostanie zoptymalizowana pod podzespoły spod znaku AMD. Biorąc pod uwagę, że układy tej firmy znajdą się w next-genach, nie powinno być to dla nikogo zaskoczeniem. Pytanie tylko czy nie stracą na tym posiadacze kart od Nvidii?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje