Reklama

Battlefield 2042: W grze pojawia się boty, który zapełnią puste miejsca na serwerach

EA DICE zamierza dodać do Battlefielda 2042 boty, które wypełnią puste miejsca na serwerach. Nie wiemy jednak, jak mocno zaawansowana jest ta sztuczna inteligencja i czy rzuci równie mocne wyzwanie co prawdziwy gracz.

Battlefield 2042 zaoferuje wirtualną wojnę na ogromną skalę do 128 graczy, którzy będą ze sobą rywalizować na serwerach. Co jednak w sytuacji gdy nie wszystkie miejsca będą zajęte? Jak zdradziło Electronic Arts na swoim oficjalnym forum, wówczas użytkownicy zostaną zastąpieni przez boty sterujące postaciami.

Sztuczna inteligencja będzie obecna tylko w przypadku, gdy pojawią się wolne miejsca na serwerach. Boty zostaną wykorzystane w dostępnych trybach wieloosobowych, w tym kooperacji - gracz zdecyduje, czy woli ją przejść ze znajomymi lub komputerem. Dodanie botów do gry ma swoje uzasadnienie np. gdy w przyszłości zainteresowanie produkcją spadnie, a dodatkowo ich obecność może być też pożądana w godzinach porannych, kiedy większość ludzi nie gra. Wtedy nie będzie problemów z zapełnieniem lobby.

Reklama

Battlefield 2042 wprawdzie nie zaoferuje kampanii fabularnej single player, ale to nie znaczy, że w multiplayerze nie będzie takowej, ponieważ oś całości stanowi fikcyjny konflikt Stanów Zjednoczonych z Rosją. Na start dostaniemy 7 map, natomiast w późniejszym czasie deweloperzy dodadzą następne lokacje. Początkowo na liście zostaną umieszczone m.in. Indie, pustynie Egiptu, deszczowy Orbital (Gujana), Queen Maud (Antarktyda) czy Songdo (Korea Południowa).

Battlefield 2042 trafi do sprzedaży 22 października bieżącego roku na PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy