Battlefield 2042: twórcy pracują nad trybem cross-play

​Do premiery najnowszego Battlefielda 2042 pozostało już niewiele czasu. Fani strzelanki z niecierpliwością czekają na możliwość pierwszych starć na bitewnych planszach kultowego FPS-a. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że twórcy z EA Games pracują nad trybem gry multiplatformowej.

Ogółem, to już siedemnasta produkcja sygnowana marką Battlefield, a jednocześnie pierwsza, która trafi na nowe konsole PlayStation 5 oraz Xbox Serii X/S. Rozgrywka ma przenieść graczy w nieodległą przyszłość i skupiać się głównie na trybie wieloosobowym.

Na dynamicznych polach bitewnych zagości nowoczesny arsenał broni. Mapy stworzone zostały tak, by pomieścić nawet 128 graczy. Jest to do tej pory niespotykana skala, jeśli chodzi o bitewne areny we współczesnych strzelankach. Twórcy zapowiedzieli również zaktualizowanie i wprowadzenie nowych, nieznanych dotąd trybów.

Reklama

W najnowszym Q&A, EA Games podzieliło się jeszcze jedną ciekawostką. Trwają zintensyfikowane prace nad trybem cross-play. Oznacza to, że być może gracze komputerowi będą mogli rywalizować wraz z użytkownikami Xboxa oraz PlayStation na tych samych serwerach.

"Jednym z najpopularniejszych pytań było to, odnośnie trybu cross-play. Potwierdzamy, że jest to funkcja, którą będziemy chcieli wdrożyć w Battlefield 2042. Podjęliśmy decyzję o przesunięciu testów technicznych z udziałem graczy na późniejszy okres letni, więc będziemy mieli szansę to sprawdzić i poddać testom" - czytamy w odpowiedzi na stronie EA.

Kilka tysięcy użytkowników ma dostać zaproszenie do wspomnianych testów. Na ich podstawie, developerzy podejmą decyzję, czy cross-play pojawi się na stałe i zagości w nowej produkcji Battlefield’a wraz z jego premierą. Premiera gry przewidziana jest na 22 października bieżącego roku.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy