Battlefield 2042 traci już nie tylko graczy, ale również content

​EA i DICE obiecywali, że Battlefield 2042 ma stawać się coraz lepszy, ale na razie nie wygląda to zbyt kolorowo. Sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej wraz z ogłoszonymi właśnie zmianami do trybu Portal.

Nikomu nie trzeba przypominać, że Battlefieldowi 2042 daleko było do oszałamiającego sukcesu. Gra błyskawicznie okazała się porażką, krytykowano liczne bugi oraz mapy i gracze szybko odeszli w kierunku innych tytułów. DICE zapowiadało, że planują naprawić grę i mocno ją rozwinąć, ale na razie nic takiego nie nastąpiło.

Co więcej, właśnie zapowiedziano dosłownie odwrotną sytuację. Na Twitterze Battlefielda opisano zmiany, które zostaną wprowadzone do trybu Portal. W dużym skrócie DICE rezygnuje z części oferowanego wcześniej contentu.

Reklama

Częścią Portalu są Featured Experiences. Do tej pory była to lista pięciu różnych, zmieniających się raz w tygodniu trybów gry stworzonych przy użyciu narzędzi oferowanych przez Portal. Dla fanów tego trybu była to spora atrakcja i sposób na urozmaicenie rozgrywki. Twórcy zapowiedzieli właśnie, że do wyboru będą już tylko trzy tryby gry, a playlista będzie rotować dwa razy w tygodniu.

Powód tych zmian jest oczywisty - niewielka liczba graczy. Battlefield 2042 nie cieszy się zbyt dużą popularnością, przez co DICE musi zmniejszać ilość contentu, żeby móc w miarę sprawnie zapełniać lobby w dostępnych trybach. Czas pokaże, jak odbiorą to gracze i czy nie będzie to odebrane negatywnie przez niewielką grupę osób, która została przy tym tytule.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Battlefield 2042
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy