Reklama

Battlefield 2042: Na większe nowości poczekamy do marca

​Battlefield 2042 spotkał się z dość oschłym przyjęciem wśród graczy i branżowych recenzentów. EA DICE na pewno wprowadzi w nim szereg zmian i nowości, ale nie dojdzie do tego w najbliższym czasie.

Co prawda nie są to oficjalne informacje, a internetowe doniesienia, ale można uznać je za całkiem wiarygodne. Dataminer o pseudonimie Temporyal, specjalizujący się w szukaniu ciekawostek w danych gier, poinformował, że pierwsze większe nowości powinny pojawić się w Battlefieldzie 2042 najwcześniej w marcu przyszłego roku.

Pliki gry wskazują na to, że cykl przedsezonowych wyzwań potrwa w sumie przez dwanaście tygodni. Po tym czasie EA DICE powinno rozpocząć pierwszy właściwy sezon. A w jego ramach możemy spodziewać się większych zmian i nowości, takich jak nowe mapy, gadżety czy rodzaje broni. Temporyal twierdzi, że w marcu do Battlefielda 2042 trafi m.in. nowa plansza - Exposure - osadzona w placówce badawczej na terenie Kolumbii Brytyjskiej.

Reklama

Battlefield 2042 - niezbyt udana kontynuacja

Gracze są dość zgodni co do tego, że Battlefield 2042 wypadł zdecydowanie poniżej oczekiwań. My też zgodziliśmy się z tą opinią, wystawiając grze ocenę 6/10. W recenzji zwróciliśmy uwagę na kilka nie najlepszych posunięć: rezygnację z systemu klas na rzecz operatorów; brak tabeli wyników, wyszukiwarki serwerów i czatu głosowego; duże, ale opustoszałe i dość sterylne mapy; a także sporą liczbę błędów technicznych.

Niewykluczone, że na pierwszy sezon w Battlefieldzie 2042 przyjdzie nam poczekać tak długo (znacznie dłużej niż w przypadku konkurencyjnego Call of Duty: Vanguard) właśnie dlatego, że EA DICE ma pełne ręce roboty związanej z usuwaniem różnego rodzaju błędów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy