Reklama

Battlefield 2042 ma problemy z interfejsem użytkownika. Developerzy obiecują poprawki na premierę

​Stan nowej gry z serii Battlefield jednych cieszy, a drugich wprowadza w głęboki smutek. Co prawda aktualnie trwają otwarte beta testy dostępne tylko dla tych, co zakupili produkcję przedpremierowo, ale już pojawiają się głosy, że ta jest daleka od pełnoprawnego produktu gotowego do wydania za miesiąc. Ostatnio coraz częściej krytykowany jest także interfejs użytkownika. Developerzy obiecują zmiany.

Oficjalna premiera Battlefield 2042 na wszystkich platformach przewidziana została na 19 listopada tego roku. Bieżące beta testy mają natomiast pomóc twórcom z DICE w rozwiązaniu wielu problemów i zażegnaniu błędów, które powodują, że nowopowstająca gra w futurystycznym wydaniu jest jeszcze daleka od pełnoprawnego wydania.

W sieci nie brak opinii, że w zasadzie zarówno na konsolach, jak i na komputerach uświadczyć można masę błędów, glitchy i problemów z optymalizacją, które powodują że podczas rozgrywki występują ścięcia i spadek ilości klatek na sekundę - co przekłada się z kolei na brak płynności.

Reklama

Interfejs użytkownika pozostawia wiele do życzenia?

Na Reddicie rozgorzała również gorąca dyskusja o wbudowanym w grze interfejsie użytkownika, bowiem ten jest zupełnie nieczytelny. Czcionka wtapiająca się w tło i paski zmiany opcji w ustawieniach potwierdzają tylko tę tezę.

"Niesamowicie nieczytelne opcje włączania/wyłączania. Nie wiadomo, które są podkreślone" - zauważył jeden z użytkowników.

"Denerwujące jest patrzenie na to i próba uzmysłowienia sobie, co tu się tak naprawdę dzieje" - dodał kolejny.

Pod wątkiem uaktywnił się jeden z developerów z DICE znany jako "F8RGE". Według jego zapewnień, wszystko to jest elementem błędu, dodatkowo - dobrze znanego twórcóm. "Stale pracujemy nad tym, by to poprawić. Trwają intensywne prace" - skwitował developer.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy