Reklama

Battlefield 2042. Hakerzy złamali zabezpieczenia i oferują na rynku nielegalne oprogramowanie

​Battlefield 2042 nie został jeszcze wydany, a w sieci pojawiły się już niepokojące informacje. Według nich, hakerom udało się przeforsować zabezpieczenia opracowane przez developerów. Oszuści oferują na rynku wallhacka i aimbota. Wiele wskazuje na to, że twórcy gry będą mieli teraz ręce pełne roboty.

Długo wyczekiwana nowa produkcja z serii Battlefield zagości oficjalnie 19 listopada na wszystkich platformach sprzętowych. Póki co, trwają otwarte beta testy. Dzięki nim wiemy, że developerzy z DICE mają jeszcze całkiem sporo do poprawy, bowiem opinie graczy, którzy mieli już okazję wypróbować nowego Battlefielda nie pozostawiają złudzeń - niezliczona ilość błędów i kiepska optymalizacja - to póki co cechuje dzieło od Electronic Arts.

Obietnice bez pokrycia z rzeczywistością?

Całkiem niedawno na łamach portalu pisaliśmy o tym, że developerzy z DICE pracują nad czymś rewolucyjnym. Chodziło mianowicie o wdrożenie do gry systemu zapobiegającego oszustom. Omawiany wówczas Easy-Anti Cheat (EAC) miał być narzędziem sprawdzonym, niezawodnym i tym, który jest w stanie poradzić sobie z szeroką gamą nieuczciwych jednostek.

Reklama

Ponadto, DICE zapowiedziało, że priorytetem dla studia jest utrzymanie warunków fair play na polach bitewnych, a w związku z tym - wszelkie odmiany oszustów będą traktowane bez żadnej taryfy ulgowej - posypać się mają także permanentne banicje.

Wiele wskazuje na to, że zapewnienia o silnych zabezpieczeniach nie były do końca prawdziwe. Według influencera i publicysty - Toma Hendersona, cheaterom udało się już złamać zabezpieczenia EAC. Dalsze informacje wskazują także na to, że na rynku jest już co najmniej dwóch dostawców nielegalnego oprogramowania. Wśród nich ma być wallhack (widzenie przez ściany) oraz aimbot (automatyczne namierzanie oponentów).

Jak zareagują na to developerzy z DICE? Czy system zabezpieczeniowy doczeka się jakichś ulepszeń? Jedno jest pewne - twórcy będą musieli stanąć przed prawdziwym wyzwaniem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy