Battlefield 2042: Hakerzy mają gotowe cheaty na dwa miesiące przed premierą gry

​Hakerzy zdołali opracować cheaty do tytułu, który nie miał nawet swojej premiery. Czy to oznacza falę oszustów zaraz po debiucie Battlefielda 2042?

Battlefield 2042 zadebiutuje w październiku, ale to nie przeszkodziło hakerom w opracowaniu pierwszych cheatów do gry, która nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży. Oferta oprogramowania do zwiększania sobie przewagi na wirtualnym polu bitwy została udostępniona w serwisie iWantCheats, natomiast na liście cheatów umieszczono m.in. klasycznego aimbota czy narzędzie wskazujące położenie wszystkich graczy z drużyn przeciwnych biorących udział w meczu, w tym pokazujących ich identyfikatory.

Opracowanie programu zdaniem samych zainteresowanych stało się realne dzięki temu, że EA DICE nie posiada obecnie gotowego systemu przeciwko oszustom. Chociaż istnieje ryzyko, że również on po debiucie produkcji na niewiele się zda, gdyż autorzy cheatów zapowiadają publikację aktualizacji po wgraniu łatek przez deweloperów gry.

Reklama

Oczywiście w takie zapewnienia nie powinniśmy wierzyć, ponieważ administracja prędzej czy później znajdzie rozwiązanie do walki z oszustami, aczkolwiek jak to zazwyczaj bywa w przypadku każdej gry sieciowej zawsze znajdą się jacyś oszuści, którzy obejdą system.

Strona najwyraźniej przyciąga uwagę graczy chcących korzystać ze wspomagaczy, bowiem z dostępnej informacji wynika, iż zarejestrowało się na niej 1,2 mln ludzi. Oznacza to, że zaraz po premierze w Battlefield 2042 najpewniej czekać będzie na nas fala oszustów, chyba że EA DICE opracuje odpowiednie zabezpieczenie.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Battlefield 2042

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy