Reklama

Battle royale w Call of Duty: Black Ops 4 z nową mapą i darmowym miesiącem

​Activision robi, co tylko może, by ponownie zainteresować graczy trybem battle royale - Blackout - w Call of Duty: Black Ops 4. Opcja zabawy otrzyma dzisiaj nową mapę, a przez cały miesiąc tryb będzie można sprawdzić za darmo, bez ograniczenia do jednej lokacji. Oferta obowiązuje do 30 kwietnia.

Nowa mapa to Alcatraz, które to stanowi całkiem nową, pełnoprawną lokację, a nie - jak bywało w przyszłości - mały dodatek do istniejącej miejscówki. Całość określana jest jako przeznaczona dla miłośników starć na krótkich dystansach. Akcja toczy się oczywiście na wyspie, w więzieniu.

Przygotowany przez twórców trailer prezentuje mnóstwo starć w wąskich przejściach pomiędzy budynkami, a także starcia wewnątrz legendarnego Alcatraz. Nie brakuje odradzających się gdzieniegdzie zombiaków, a snajperzy mogą korzystać z wieżyczek strażniczych, by prowadzić ogień.

Reklama

Nowa mapa debiutuje już dzisiaj na PS4. Na pozostałe platformy sprzętowe - PC oraz Xbox One - trafi w przyszłości, zapewne po tygodniu. Jeśli zaś mowa o darmowym dostępie w tym miesiącu, to od dzisiaj do 30 kwietnia grać mogą wszyscy zainteresowani, bez względu na platformę sprzętową.

Nie jest to pierwsza inicjatywa tego typu. Blackout było dostępne za darmo choćby od 17 do 24 stycznia, na wszystkich platformach sprzętowych. Nigdy jeszcze bezpłatny okres próbny nie trwał tak długo, jak teraz.

Standardowo Blackout dostępne jest wyłącznie jako element pakietu pod nazwą Call of Duty: Black Ops 4 (na PC jest też specjalne wydanie za pół ceny, usuwające tryb Zombie). Jeśli jednak Activision decyduje się na wydzielanie battle royale, to można spekulować, że firma ma nowe plany dla gry.

Jednym z pomysłów może być oferowanie tego trybu rozgrywki jako samodzielnego produkcji, bez multiplayera i Zombie. To powinno znacznie obniżyć cenę, a co za tym idzie - zwiększyć liczbę użytkowników, kupujących następnie transakcje cyfrowe. Proste! Chyba.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy