Reklama

Batman: Arkham Knight - Warner przypadkiem naprawił wersję PC

Historię nie do końca zoptymalizowanego Batmana w wersji na PC znają chyba wszyscy miłośnicy branży. Ostatnio pojawiła się szansa na to, że twórcom w końcu uda się wyeliminować większość trapiących graczy usterek. Jednak taka wizja chyba była zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa.

Gracze, którzy skorzystali na Steamie z opcji betatestingu poprawek do Arkham Knight, ostatnio mieli nie lada niespodziankę. Pobrał im się przypadkiem udostępniony przez twórców patch, który - choć nie był jeszcze gotowy do publicznego wydania - według doniesień już poprawia praktycznie wszystkie wady pecetowego portu.

Ciągłe 60 klatek, zero przycinania się, teraz chodzi w maksymalnych detalach na moim sprzęcie, w takim stanie ta powinna była być przy premierze - takie pochwały pod adresem Batman: Arkham Knight jeszcze parę tygodni temu byłyby nie do pomyślenia, ale nowa łatka spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem prawie każdego, kto miał do niej dostęp.

Reklama

Niestety, w chwili, w której to piszę, zmiany zostały już cofnięte. Okazało się, że patch wyszedł przypadkiem i został już wycofany, by prace nad nim trwały nadal - tyle pociechy, że zapowiadana wrześniowa premiera poprawionej wersji wydaje się teraz bardzo prawdopodobna.

Aktualizacja:

Łatka jest już gotowa. Pokrótce jej lista zmian prezentuje się tak:

  • zminimalizowano "dławienie" się liczby klatek na sekundę,
  • zoptymalizowano wykorzystywanie pamięci RAM i VRAM,
  • naprawiono błędy z teksturami o niskiej rozdzielczości,
  • poprawiono działanie gry na mechanicznych dyskach twardych,
  • zwiększono liczbę dostępnych ustawień.

Możliwe, że będziecie potrzebowali pobrać nowe sterowniki do kart graficznych, by zmiany odniosły pełny efekt. W przyszłości naprawione mają zostać następujące problemy: obsługa SLI/Crossfire, wsparcie dla nowych DLC i trybu fotografii, naprawa wycieku pamięci który zdarza się przy 8 GB RAM, Windows 7 i kartach Nvidii przy dłuższych sesjach gry oraz poprawki dla kart AMD na systemie Windows 10.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama