Batman: Arkham City sprzedany w nakładzie 12,5 mln egzemplarzy

​Jak wynika z danych wydany w 2011 roku Batman: Arkham City odniósł ogromny sukces sprzedając się w nakładzie sięgającym 12 mln egzemplarzy i generując przy tym równie duży zarobek dla wydawcy.

Chociaż od premiery Batman: Arkham City minęło prawie dziesięć lat (druga odsłona serii przygód Człowieka nietoperza od Rocksteady Studios zadebiutowała w 2011 roku) to dopiero po latach dzięki wpisowi byłego pracownika Warner Bros. dowiadujemy się jak popularna była przytoczona produkcja.

Otóż zgodnie z danymi sprzedała się ona w nakładzie 12,5 mln egzemplarzy, generując zarobek w wysokości ponad 600 milionów dolarów. Mimo iż nie są to dane oficjalne podchodzące od wydawcy czy deweloperów to raczej należy uznać je za wiarygodne, gdyż ich źródłem jest były globalny menedżer marketingu, który wówczas pracował dla wydawcy Batman: Arkham.

Reklama

Jeszcze wcześniejsze statystyki pochodzą z 2012 roku i zostały udostępnione przez serwis Gamespot, który wskazywał na sprzedaż na poziomie 6 mln egzemplarzy w ciągu pierwszych czterech miesięcy po premierze w październiku 2011 roku.

Teraz wygląda na to, że Arkham City podwoiło ów rezultat w pierwszym roku. Niestety statystyki najpewniej nie obejmują całego okresu życia Batman: Arkham City i zamykają się w okresie sprzed ośmiu lat więc nie wiemy tak naprawdę ile łącznie kopii tytułu trafiło do rąk graczy.

Batman: Arkham City to kontynuacja całkiem pozytywnie odebranego Batman: Arkham Asylum i w przeciwieństwie do poprzedniczki dwójka przenosi nas do tytułowego miejsca rządzonego twardą ręką przez naszego głównego przeciwnika.

Druga część spotkała się z pozytywną reakcją fanów zbierając na Metacritic oceny na poziomie 8,7 oraz 90 procent wystawionych na podstawie recenzji branżowych mediów. Chociaż o marce Warner Bros. zrobiło się nieco cicho to spekuluje się, że powróci ona w przyszłości za sprawną nowej odsłony.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Batman: Arkham City

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy