Baldur’s Gate 3: Jeden z aktorów głosowych rozpoczął karierę streamerską

Aktor głosowy Neil Newbon, który brał udział w pracach nad Baldur’s Gate 3 wcielając się w rolę Astariona, zaczął streamować let’s playa z tejże gry.

Newbon, który postaci Astariona użyczył swojego głosu oraz ruchów w sesjach motion capture, streamuje grę w trybie kooperacji, w czym pomaga mu scenarzysta horrorów Tom de Ville. Widać, że obu graczom sesje let’s play sprawiają dużo frajdy, a przy tym Newbon często używa “głosu Astariona", czyniąc rozgrywkę jeszcze bardziej nietuzinkową. De Ville ma co prawda z początku problemy z mikrofonem, ale w miarę powstawania kolejnych odcinków udało mu się je rozwiązać, warto więc zostać z nim “do końca".

Jednak najciekawszy element to smaczki i ciekawostki na temat procesu powstawania gry, jakie aktor zdradza w trakcie prowadzenia swojej postaci. Dotyczą one nie tylko odgrywanej przez niego roli - okazuje się bowiem, że Newbon wcielił się też w inne role - na przykład ruchy postaci gracza w kreatorze to również jego zasługa.

Reklama

W trzeciej części let’s playa do obu panów dołącza Amelia Tyler, czyli głos narratorki w Baldur's Gate 3. Powstało dzięki temu ciekawe połączenie rozgrywki z komentarzem oraz luźnym wywiadem na temat powstawania gry i doświadczeń Amelii Tyler podczas produkcji. Tyler sama często streamuje oraz wrzuca do internetu zabawne filmiki z różnych momentów.

Zrobiła to między innymi w czasie kiedy nagrywała teksty narratorki do gry Larian Studios. Ciekawie jest poznać jej opinię na temat tworzenia gry. Szczególnie, że ze względu na charakter swojej roli nie miała specjalnie wielu okazji by spotkać się na żywo, na planie z innymi aktorami biorącymi udział w produkcji. Dlatego wielu z nich nie miało pojęcia o jej udziale aż do dnia premiery gry.

Poniżej jeden z odcinków wspomnianego let’s playa:

Jestem przekonany, że wielu graczy dużo by dało za możliwość zobaczenia chociażby Henry’ego Caville’a, robiącego to samo w serii Wiedźmin.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Baldur’s Gate 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy