Baldur’s Gate 3 (być może) ukaże się w sierpniu

​Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to oczekiwane Baldur’s Gate 3 zadebiutuje w programie Early Access na Steamie jeszcze w sierpniu obecnego roku - poinformowali w sobotę twórcy z Larian Studios. Kwestią otwartą pozostaje to, w jaki sposób globalna pandemia wpłynie na deweloperów.

"Covid-19 wpłynął na zespół Larian tak samo, jak na wiele osób na całym świecie, ale przejście na pracę zdalną wyszło nam całkiem sprawnie, pozwalając dalej planować premierę w Wczesnym Dostępie na (być może!) sierpień" - napisano w informacji prasowej towarzyszącej zapowiedzi.

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że Baldur’s Gate 3 zobaczymy najpewniej w tym roku, dzięki reklamom usługi Google Stadia, gdzie gra ma się pojawić. Naiwnie sądzono jednak, że być może mowa od razu o pełnej wersji, ponieważ Stadia nie oferuje wczesnych wersji tytułów. A jednak.

Reklama

Pierwszy trailer znamy z czerwca ubiegłego roku. Materiał prezentuje miasto Baldur's Gate zaraz po wyniszczającej bitwie. Jeden z najemników z grupy Flaming Fists potyka się o własne nogi, a wkrótce potem zaczyna mutować i zamieniać w potwora. Chwilę później widać już, że to Łupieżca Umysłów.

W lutym ujawniono porcję detali, w tym w pełni turową walkę. To nie do końca spodobało się fanom serii, przyzwyczajonym do zabawy z aktywną pauzą, jak było w dwóch pierwszych odsłonach. Larian stawia jednak na sprawdzone rozwiązania z dwóch części Divinity: Original Sin, które wsławiły firmę.

Jak i w Divinity: Original Sin, ważne będzie także ustawianie i korzystanie z otoczenia. Klasycznym przykładem jest naelektryzowanie czarem kałuży, w której stoją wrogowie, lecz twórcy idą dużo dalej, wprowadzając między innymi wysokie miejsca, z których można spaść - lub kogoś zepchnąć.

Oprawa graficzna uległa ogromnej poprawie nie tylko w porównaniu z Baldur’s Gate 2, ale także Divinity: Original Sin 2. Dość powiedzieć, że domyślnym rzutem kamery jest widok zza pleców, nieco w stylu Wiedźmina 3. Nadal można oczywiście włączyć klasyczny widok izometryczny.

Fabuła Baldur’s Gate 3 koncentruje się na łupieżcach umysłu i jeden z takich ohydnych potworów znajdzie się także w głowie głównego bohatera. To będzie właśnie pierwszym naszym zadaniem - mamy siedem dni na pozbycie się okupanta, albo ten przejmie kontrolę nad naszą postacią.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Baldur’s Gate 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy