Reklama

Baldur's Gate 3 zapowiedziane!

​To już oficjalne! Twórcy Divinity: Original Sin 2, jednej z najlepszych gier RPG obecnej dekady - studio Larian - pracują obecnie nad Baldur's Gate 3, kontynuacją - według wielu - najlepszej gry RPG wszech czasów. Tytuł powstaje już od dłuższego czasu, gdzieś od 2017 roku. Nie znamy daty premiery.

Wśród platform docelowych wymieniono obecnie tylko PC, ale - co ciekawe - produkcja zadebiutuje także na platformie Google Stadia. Wydaje się, że takie RPG z możliwością swobodnego zatrzymania akcji i dość wolnym tempem ogólnej rozgrywki idealnie nadaje się na taką platformę streamingową.

Opublikowano pierwszy trailer. Materiał wideo prezentuje tytułowe miasto Baldur's Gate, zaraz po wyniszczającej bitwie. Jeden z najemników z grupy Flaming Fists potyka się o własne nogi, a wkrótce potem zaczyna mutować i zamieniać w potwora. Chwilę później widać już, że to Łupieżca Umysłów.

Reklama

Ale to nie wszystko. Na samym końcu zwiastuna widać, że na miejsce przybyła cała armia Łupieżców. Jest też potężny, latający statek Nautiloid, służący zazwyczaj do przemieszczania się po planach astralnych. To zapewne ogólne spojrzenia na fabułę nadchodzącej produkcji oraz planowany konflikt.

Obecnie nie wiemy zbyt wiele na temat fabuły i rozgrywki. Akcja toczyć się będzie po wydarzeniach z dwóch pierwszych odsłon serii, a w planach jest także oficjalna "papierowa" kampania Descent into Avernus, która położy podwaliny pod grę. Nie wiadomo jednak, kiedy.

Baldur’s Gate 2: Cienie Amn z 2000 roku to gra wyprodukowana przez BioWare i wydana przez Interplay Entertainment. W Polsce - za sprawą przełomowej lokalizacji - tytuł ukształtował tysiące graczy i na dobre zyskał miano pozycji kultowej, między innymi dzięki Piotrowi Fronczewskiemu.

"Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" na dobre weszło do słownika pewnego pokolenia graczy, ale to nie tylko lokalizacja wyróżnia Baldur’s Gate 2. Było to po prostu produkcja świetna pod niemal każdym względem, z wielowątkową fabułą i zawartością na setki godzin.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy