Baldur's Gate 3 - wysyłka fizycznych kopii znów opóźniona

Gracze z Ameryki Północnej, którzy zamówili fizyczne kopie Baldur's Gate 3 w wersji deluxe na PlayStation 5, mają pecha. Gra miała premierę 3 sierpnia ubiegłego roku, a Larian Studios poinformowało o kolejnym przesunięciu planowanej daty dostawy pudełek do osób, które złożyły zamówienia przedpremierowe.

Dostawa pudełkowej wersji Baldur's Gate 3 na PlayStation 5 została ponownie opóźniona w Ameryce Północnej z powodu problemów produkcyjnych. Twórcy gry, Larian Studios, przekazali tę wiadomość w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych, informując, że dostawa fizycznych egzemplarzy wersji deluxe na PlayStation 5 w tej części świata została przesunięta na lipiec. Na szczęście problem ten nie dotyczy Europy.

Reklama

W oświadczeniu opublikowanym na platformie X (dawniej Twitter) zespół przyznał, że miał nadzieję uniknąć kolejnych opóźnień, ale ponownie napotkał problemy produkcyjne, które spowodowały przesunięcie terminu wysyłki. "Ze względu na zmiany produkcyjne, które są poza naszą kontrolą, musieliśmy przestrzegać określonych procesów ustalonych przez firmy produkcyjne przy wytwarzaniu dysków na PlayStation 5, a niestety zatwierdzenie dla niektórych regionów zajęło znacznie więcej czasu niż się spodziewaliśmy," wyjaśnił Larian w swoim oświadczeniu.

Studio spodziewa się, że wszystkie egzemplarze Baldur's Gate 5 na PlayStation 5 zamówione przez graczy z Ameryki Północnej będą gotowe w ciągu około 14 dni, a następnie rozpoczną się dostawy do graczy, co potrwa kolejne 10 dni. Larian prowadzi również rozmowy z producentem, aby sprawdzić, czy możliwe jest zatrudnienie dodatkowego personelu tymczasowego w celu skrócenia czasu produkcji.

Larian Studios przekazało głębokie przeprosiny dla tych, którzy wciąż czekają, aby zagrać w Baldur’s Gate 3. Podkreśliło, że jest w stanie zastąpić fizycznych egzemplarzy kopiami cyfrowymi. Studio chce zaoferować nostalgiczne uczucie związane z rozpakowywaniem nowej gry. Zobowiązało się do współpracy z partnerami w celu lepszego zarządzania procesem planowania i produkcji w przyszłości.

"Jest nam bardzo przykro, że dostarczenie waszego zamówienia przedpremierowego trwa tak długo, i dziękujemy za nieustające wsparcie" - zakończyło Larian w swoim oświadczeniu.

Larian Studios potwierdziło, że egzemplarze gry na konsole Xbox Series X/S są już wysyłane, podobnie jak wersje na PlayStation 5 na obszarze Europy oraz Oceanii.

Twórcy Baldur's Gate 3 pracują już nad nowym projektem. Wiadomo, że nie będzie to Baldur's Gate 4. Nowa gra nie będzie też na pewno osadzona w uniwersum Dungeons & Dragons. Swen Vincke, prezes Larian Studios, poinformował, że nowe projekty są na wczesnym etapie rozwoju. Zapowiedział też, że będą to najlepsze jak dotąd gry tego zespołu. Jeśli będą lepsze niż Baldur's Gate 3, czyli obecny wzór dla wszystkich twórców RPG-ów z prawdziwego zdarzenia, to nie możemy się doczekać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Larian Studios | Baldur’s Gate 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy