Reklama

Baldur's Gate 3 otrzyma ogromną aktualizację, która "popsuje" nasze save’y

​Zapowiedziana największa dotychczas aktualizacja do Baldur’s Gate 3 trafi niebawem na serwery. Jej instalacja jest jednak odradzana użytkownikom, którzy nie chcą stracić dotychczasowego postępu w grze.

Baldur's Gate 3 trafił do sprzedaży w ramach wczesnego dostępu na Steam już jakiś czas temu i mimo pewnych niedoróbek oraz faktu, że zaoferowano początek większej historii, gra zbiera całkiem pozytywne oceny. Larian Studios cały czas szlifuje projekt, dostarczając nowe aktualizacje i właśnie przygotowuje się do wprowadzenia następnego update'u, który tym razem ma być największy z dotychczasowych, ponieważ będzie to pierwsza łatka wpływająca m.in. na historię przedstawioną w trzeciej odsłonie serii.

Niestety, okazuje się, że patch oznaczony numerem "3" będzie wymagał porzucenia wcześniejszych stanów zapisanych rozgrywek, co może być problematyczne dla graczy, którzy są w trakcie przechodzenia kampanii lub po prostu nie chcieliby zaczynać wszystkiego od początku. Tym razem teoretycznie nie ma innego wyjścia, aczkolwiek autorzy osobom, którzy chcą pozostać przy niekompatybilnych save'ach, zalecają nieinstalowanie wspomnianej aktualizacji.

Reklama

Wystarczy tylko w ustawieniach Steam odznaczyć opcję automatycznych instalacji lub przejść do wersji Beta. Oczywiście tą metodą wprawdzie zachowamy postępy w grze, ale ominie nas nowa treść dodawana przez twórców. Nie wiemy, co dokładnie otrzymamy w nadchodzącej łatce, ale można spekulować, że będzie to kolejna część opowieści. Update pojawi się na serwerach w najbliższym czasie.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje