Reklama

Baldo: Premiera gry tworzonej przez... 15 lat

​Jeśli uważacie, że gry powstają zbyt długo, przyjrzyjcie się bliżej tej produkcji włoskiego studia NAPS team.

To niewiarygodne, ale Baldo - przygodowa gra RPG, inspirowana serią Zelda - powstawała przez piętnaście lat. "Pomysł pojawił się dawno temu, wówczas gra nosiła tytuł The Dark Knight. Projekt zakończył się jednak wraz z końcem ery GameBoy Advance. Było nam przykro. Kilka lat temu, po tym, jak pojawiła się technologia pozwalająca stworzyć lepszą kreskówkową oprawę, pomyśleliśmy, że dobrze będzie wrócić do pracy" - opowiada Fabio Capone, artysta pracujący w NAPS team.

Osoby odpowiedzialne za oprawę Baldo inspirowały się głównie japońskim anime, w tym produkcjami słynnego Studia Ghibli, a także pracami Hayao Miyazakiego. "Od zawsze jestem zakochany w japońskim anime. Od dziecka marzyłem o grze, która przeniosłaby graczy do magicznego świata tego typu. Nikt wcześniej tego nie zrobił, więc postanowiłem dokonać tego osobiście" - mówi Capone.

Reklama

Baldo trafiła do sprzedaży 27 sierpnia. Gra ukazała się w wersjach na wszystkie liczące się platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Switch. NAPS team przygotowało także wydanie na urządzenia z systemem iOS. Niestety w sieci na próżno szukać recenzji tej bajkowej przygody. Wygląda na to, że NAPS team nie wysłało redakcjom kopii recenzenckich. Na tę chwilę możemy zasugerować się jedynie... 15 recenzjami użytkowników platformy Steam. Niestety tylko 5 z nich jest pozytywne.

To, czy warto sięgnąć po Baldo, można spróbować ocenić też na podstawie materiałów wideo opublikowanych na YouTubie. Polecamy między innymi ten przygotowany przez kanał SwitchUp:

Nie da się ukryć, że Baldo wygląda ślicznie i może zainteresować miłośników japońskiego anime oraz japońskich gier. Jednak przed zakupem lepiej chyba poczekać na pierwsze recenzje. A jeśli sięgniecie po tę produkcję wcześniej, koniecznie dajcie znać, jakie są wasze wrażenia!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje