Avowed otrzyma tryb trzecioosobowy

Obsidian potwierdził, że w nadchodzącym wielkimi krokami Avowed będzie można grać w trybie trzecioosobowym. Informacja ta została ogłoszona podczas podcastu Xbox, w którym reżyser gry, Carrie Patel, powiedziała wprost: "Tak, mamy tryb trzecioosobowy."

W skrócie:

  • Avowed będzie miało zarówno tryb pierwszo-, jak i trzecioosobowy.
  • Społeczność graczy przyjęła tę wiadomość bardzo pozytywnie. Premiera gry prawdopodobnie jest planowana na listopad. 
  • Prawdopodobnie, bo nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Podczas podcastu Patel wyjaśniła, że większość materiałów promocyjnych pokazuje rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby, ale gracze będą mogli przełączyć się na widok trzecioosobowy. Studio podkreśliło tę informację również na platformie X, pisząc: "Tryb. Trzecioosobowy. Rozgrywka." Społeczność graczy entuzjastycznie zareagowała na tę wiadomość. Wielu graczy zauważyło, że jest to duża zmiana w porównaniu do poprzedniej gry Obsidianu - The Outer Worlds - która pozwalała wyłącznie na zabawę w widoku z oczu bohatera.

Reklama

Jeden z dziennikarzy serwisu Eurogamer miał okazję porozmawiać z reżyserką Avowed, Carrie Patel, oraz dyrektorem artystycznym, Mattem Hansenem, i dowiedzieć się więcej o tym, czego można się spodziewać po premierze gry.

Tryb trzecioosobowy w Avowed to istotna zmiana, która może przyciągnąć większą liczbę graczy. Daje to większą swobodę wyboru i pozwala na bardziej zindywidualizowane doświadczenie. Patel podkreśliła, że autorzy chcieli stworzyć coś, co spełni oczekiwania zarówno fanów RPG w trybie pierwszoosobowym, jak i tych, którzy wolą widok zza pleców postaci. W końcu żadna perspektywa nie będzie narzucona; każdy gracz będzie mógł zdecydować sam, jak woli obserwować świat gry.

Nowe materiały z gry, które pokazano podczas podcastu, ujawniły także fragmenty fabuły i świata gry. To tylko podsyciło oczekiwania fanów na premierę. Avowed ma wprowadzić graczy do nowego, bogatego świata Eory, w którym czekają na nich zróżnicowane lokacje, tajemnice do odkrycia, liczne questy do wykonania oraz fabuła pełna przygód. 

Jesteśmy bardzo ciekawi, który widok przypadnie bardziej do gustu graczom - FPP czy TPP. Perspektywa pierwszoosobowa pozwoli zapewne na przemierzania świata z większą immersją, za to trzecioosobowa ułatwi odnalezienie się w trudnych sytuacjach, w tym podczas walki.

Avowed zadebiutuje w tym roku na pecetach oraz na Xbox Series X/S. Już na premierę będzie dostępny w usłudze Game Pass. Na początku tego tygodnia studio przypadkowo ujawniło, że premiera odbędzie się w listopadzie, ale informacja szybko zniknęła z internetu. Microsoft, pytany o dokładną datę premiery, odpowiedział, że "wkrótce podzieli się większą ilością informacji."

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Avowed
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy