Avatar: Frontiers of Pandora - gra zaprezentuje moc next-genów

​Póki co większość gier ukazuje się w wersjach zarówno na nowe, jak i na stare konsole. Jednak na pewno coraz więcej będzie takich, w które zagramy wyłącznie na next-genach i na mocnych pecetach. Jedną z nich będzie na pewno Avatar: Frontiers of Pandora, która powstaje z myślą o pecetach, Xboksach Series X|S oraz PlayStation 5.

Produkcja studia Massive Entertainment została zapowiedziana na przyszły rok. Podczas niedawnych targów E3 mogliśmy zobaczyć jej pierwszy zwiastun. Z kolei ostatnio twórcy opublikowali materiał, w którym wypowiadają się o możliwościach silnika graficznego Snowdrop, na którym będzie bazować gra. To ten sam engine, z którego deweloper korzystał m.in. przy okazji Tom Clancy's The Division, ale okazuje się, że teraz, na potrzeby Avatar: Frontiers of Pandora, znacząco go ulepszono.

Pracownicy Massive Entertainment opowiadają m.in. o tym, że w Avatar: Frontiers of Pandora w bardzo szczegółowy sposób przedstawią florę tytułowego księżyca oraz dadzą otoczeniu wiele możliwości reagowania na poczynania gracza.

Reklama

Co ciekawe, NPC-e będą zachowywać się inaczej w zależności od pory dnia, pogody czy etapie opowieści, na jakim w danej chwili będziemy. Ponieważ sporo czasu spędzimy w powietrzu, latając na naszym ikranie (czymś w rodzaju smoka), twórcy przebudowali system odpowiedzialny za formowanie się chmur, tak aby niebo prezentowało się niezwykle realistycznie.

Oczywiście w grze nie mogło także zabraknąć obsługi ray tracingu oraz krótkich czasów ładowania, możliwego dzięki superszybkim dyskom, instalowanym w konsolach Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

O Avatar: Frontiers of Pandora w dalszym ciągu nie wiemy zbyt wiele. Gra na pewno będzie się toczyć w otwartym świecie i najprawdopodobniej połączy elementy akcji oraz przygody. Historia przedstawi z bliska rasę Na'vi (wcielimy się w jednego z jej przedstawicieli), zamieszkującą księżyc Pandora, krążący wokół gazowej planety.

Mieszkańcy owego ciała niebieskiego zostają zmuszeni do walki z ludźmi, którzy przybyli, by pozyskać cenne surowce i minerały. W pracach nad Avatar: Frontiers of Pandora bierze udział sam James Cameron (twórca filmu "Avatar") oraz wytwórnia 20th Century Fox.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy