Autorzy Obcy: Izolacja z Creative Assembly pracują nad nową grą

​W sieci pojawiły się informacje, z których wynika, że developerzy stojący za horrorem Obcy: Izolacja i strategią czasu rzeczywistego Halo Wars 2 z Creative Assembly pracują nad kolejnym tytułem.

Na oficjalnej stronie witryny internetowej firmy na podstronie z ofertami pracy pojawiły się trzy ogłoszenia dotyczące konsolowego zespołu studia. Ekipa poszukuje trzech osób, które miałyby pomóc w tworzeniu tajemniczej produkcji. Gra ma być pierwszą odsłoną zupełnie nowego cyklu.

Serwis PC GamesN - powołując się na pragnące zachować anonimowość źródła - donosi, że tytuł jest ponoć "największym multipaltformowym projektem, jakiego Creative Assembly kiedykolwiek się podejmowało". Nietrudno się domyślić, że konkretnych szczegółów nie ujawniono.

Reklama

Kilka informacji można jednak odnaleźć we wspomnianych ofertach. Jedna związana jest ze starszym projektantem tak zwanych mechanizmów "meta-gry". Do obowiązków pracownika miałoby być przygotowanie między innymi ekonomii, rozwiązań związanych z postępami, wyzwań, wirtualnego świata, rankingów sieciowych, wydarzeń i wyzwań. Niewykluczone więc, że sekretna produkcja będzie nastawiona na zabawę wieloosobową. Być może otrzymamy coś podobnego do Destiny 2.

Creative Assembly szuka także starszego projektanta systemów rozgrywki. Do zadań jegomościa należałoby stworzenie broni, ruchu prowadzonej postaci, gadżetów, zdrowia czy umiejętności, a więc elementów znanych z większości tytułów, zwłaszcza z elementami RPG.

Studio chce zatrudnić również głównego artysty technicznego. Opis stanowiska zdradza niewiele, aczkolwiek uwagę zwraca fragment, w którym wyjaśniono, że pracownik stanie przed koniecznością przekazywania pomysłów oraz koncepcji "zewnętrznym partnerom i udziałowcom". To może oznaczać, że przy nowej grze developerzy współpracują z firmą trzecią.

Póki co musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalną zapowiedź. Ta może nie odbyć się jednak szybko - biorąc pod uwagę, że obecnie trwa proces rekrutacji do zespołu odpowiedzialnego za tajemniczą grę, prace mogą znajdować się na bardzo wczesnym etapie.

Creative Assembly najbardziej znane jest z serii strategii Total War, która od wielu lat wydawana jest na PC. Jakiś czas studio utworzyło jednak drugą - konsolową - ekipę, która przygotowała Obcy: Izolacja i Halo Wars 2.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Obcy: Izolacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy