Reklama

Atari VCS - pierwsze egzemplarze konsoli będą gotowe w połowie czerwca

​Miało być konsolą przyszłości i spektakularnym powrotem marki, tymczasem jak dotąd Atari VCS to pasmo niekończących się problemów.

Jesienią ubiegłego roku firma chwaliła się, że konsola trafiła do pre-produkcji, ale dosłownie chwilę później dowiedzieliśmy się o jej dużych problemach z płynnością finansową. Okazały się one na tyle poważne, że zespół opuścił główny projektant, Rob Wyatt, który od miesięcy miał pracować za darmo.

Przy okazji poznaliśmy również jego zdanie na temat Atari VCS, które sprowadza się mniej więcej do tego, że konsola to wielka ściema i jeśli w ogóle trafi na rynek, to będzie bohaterem ogromnego skandalu.

Atari zapewniało jednak, że to nieprawda i osoby, które wsparły projekt w serwisie crowdfundingowym Indiegogo (na łączną kwotę 3 mln dolarów!), nie mają powodów do obaw, tyle że muszą nieco dłużej poczekać, bo Atari VCS trafi w ich ręce w marcu 2020 roku.

Reklama

Terminu tego nie udało się dotrzymać, ale pojawiła się łatwa wymówka w postaci pandemii koronawirusa, która "zniweczyła" plany firmy. Niemniej Atari twierdziło, że ma dość materiałów na 500 pierwszych sztuk i pracuje z chińskimi partnerami nad zwiększeniem produkcji.

I wydaje się, że tym razem mówiło prawdę, bo dziś dowiadujemy się, że wspomniane 500 sztuk trafi do wspierających w połowie czerwca, czyli dosłownie za 2 tygodnie. Oczywiście to kropla w morzu potrzeb, bo projekt wsparło 11 340 użytkowników, ale od czegoś trzeba zacząć i miejmy nadzieję, że teraz, kiedy chińskie fabryki zaczynają wracać do swojej normalnej wydajności, pozostałe zostaną wyprodukowane dużo szybciej.

No chyba, że na drodze staną kłopoty finansowe, bo należy pamiętać, że wspomniany Rob Wyatt stracił w końcu cierpliwość i postanowił szukać sprawiedliwości w sądzie, pozywając firmę na 261 tysięcy dolarów.

Co więcej, konsola wciąż jest dla nas dużą zagadką, bo nie wiemy nawet dokładnie, w co tak naprawdę będziemy mogli na niej zagrać. Atari zapewniło wprawdzie, że w ramach skarbca Atari otrzymamy przeszło 100 tytułów, a konsola otrzyma także dostęp do Antstream, czyli płatnego serwisu z grami, gdzie znajdzie się 300 hitów z Atari i innych popularnych platform, jak Sega MegaDrive/Genesis, Nintendo64, Commodore 64, Atari 2600, Atari ST, PC, Atari 5200, Nintendo NES, Sega Master System, NeoGeo czy Intellivision, ale nie padły tu żadne konkretne nazwy. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko poczekać do połowy czerwca, bo wtedy wszystko powinno stać się jasne.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje